tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Niezwykła oferta na zimową przygodę z przyrodą!

Zimowy Rejs Szkutą z przyrodnikiem! Serdecznie zapraszamy w weekend do podziwiania Kraina Łęgów Odrzańskich w zimowej scenerii.

W rejs wypłynie z Wami przyrodnik, ornitolog, fotograf, mieszkaniec Krainy Łęgów Odrzańskich – Krzysztof Konieczny
?Z pokładu „Łęgowej Damy” będziemy między innymi podziwiać przełom Odry, jeden z najdzikszych terenów nad Środkową Odrą – Użytek ekologiczny „Naroczycki Łęg”.
❄️Zimą Odra przyciąga różne gatunki ptaków wodnych, dzięki temu można obserwować rybożerne nurogęsi, ale też gągoły, łabędzie krzykliwe i nieme, kormorany, zimorodki, czaple a w koronach drzew dostojne bieliki. Trochę ciepło, ale kto wie może będą bielaczki. Zimowanie ptaków na Odrze to zjawiskowe widowisko. Im zimniej tym więcej ptaków. Co pewnie potwierdzi Gosia Pietkiewicz
Fundacja EduSilesia uda się w rejs do liczenia nadodrzańskich ptaków w ramach Monitoringu Zimujących Ptaków Wodnych – od wielu lat dziewczyny liczą, w tym roku pierwszy raz z Odry, a nie znad Odry OTOP – Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków

➡️Terminy rejsów: 11 i 12 styczeń 2020 (sobota i niedziela)
start o godz. 9:00.
Do uzgodnienia inne terminy Zimowych Rejsów. Jeśli masz już jakąś grupę, zadzwoń !!
➡️Rejsy z Portu Ścinawa do Chobieni i z powrotem (długość trasy 18 km). Czas ok. 5-6 godzin
➡️Cena rejsu 100 zł od osoby
UWAGA !!!
Minimalna ilość uczestników rejsu: 7 osób w przypadku mniejszej ilości osób organizator zastrzega sobie prawo odwołania rejsu.
?Pamiętajmy, że kilka godzin nad wodą wymaga odpowiednio ciepłego ubrania. Czapka i rękawice z pewnością się przydadzą. Zabieramy ze sobą termos i dobry humor. Osoby ze złym humorem zostaną wrzucone do Odry.
➡️Kontakt: Krzysztof Konieczny 668 126 104
https://www.lgdodra.pl/rejsy-szkuta/rejsy-z-przyrodnikiem/

Print Friendly, PDF & Email