tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Ważny komunikat Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przedstawiającym szczegółowe wyjaśnienia dotyczące stosowania zmienionych przepisów oraz rozwiązań w ramach LEADERA – poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020 w związku z COVID-19.

Ustawa z dnia 16 kwietnia 2020 r. o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-CoV-2 (Dz. U. poz. 695) zmieniała także zapisy ustawy o wspieraniu rozwoju obszarów wiejskich z udziałem środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata2014-2020, a co za tym idzie warunki przyznawania i rozliczania pomocy w ramach PROW 2014-2020. Poniższy komunikat ma Państwu przybliżyć zmiany dotyczące operacji realizowanych w ramach LEADERA przy wsparciu LGD.

Informujemy także, że zgodnie ze stanowiskiem Ministerstwa  dopuszczalne jest tzw. „przebranżowienie” w ramach realizowanej operacji, aby umożliwić beneficjentom poddziałania 19.2 utrzymanie się na rynku, po uzyskaniu pozytywnej opinii lokalnej grupy działania, która dokonała wyboru danej operacji do realizacji.

Komunikat Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi – zmiany w związku z COVID-19

Prosimy także o zapoznanie się z komunikatem Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotyczącym uchylenia obowiązku stosowania tzw. zasady konkurencyjności.  Komunikat znajdziecie Państwo pod tym linkiem:

KOMUNIKAT DOTYCZĄCY TRYBU KONKURENCYJNEGO W RAMACH PROW 2014 – 2020

Print Friendly, PDF & Email