tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Popatrz w niebo z… Rakiem

…Łęgowym Rakiem!! – czyli wypożyczalnią sprzętu obserwacyjnego, która oferuje nie tylko lornetki, lunety ale również organizację nocnych wypadów na obserwowanie nieba nad Krainą Łęgów Odrzańskich.

Łęgowy Rak – to wypożyczalnia sprzętu obserwacyjnego, która powstała w ramach operacji pn. „Utworzenie wypożyczalni sprzętu obserwacyjnego “Łęgowy Rak” i jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wypożyczalnia została stworzona dla osób zainteresowanych obserwowaniem przyrody tej bliższej oraz tej dalekiej. Chcących spróbować zobaczyć to, co Galileusz widział na nocnym niebie, sprawdzić, czy istnieją kanały na Marsie, a także dla tych, co lubią spacerować i oglądać przyrodę z bliska.

Wypożyczalnia w ofercie posiada sprzęt prosty w obsłudze, odpowiednio wzmocniony by dzieci mogły także korzystać ze sprzętu pod okiem dorosłych. A typy lornetek i teleskopów są tak dobrane by mogły zaspokoić wymagania osób, które chcą użyć sprzętu po raz pierwszy jak i dla zaawansowanych amatorów.

Dlaczego wynajem sprzętu?

Możliwość dobrania sprzętu pod aktualną potrzebę jest najważniejszą cechą naszej wypożyczalni. W ofercie mamy sprzęt do obserwacji dziennych, wieczornych oraz nocnych (pod bardzo gwiaździste niebo oraz do obserwacji balkonowych). W obserwacjach przyrody nie ma sprzętów uniwersalnych. Dlatego warto móc wybrać sprzęt najodpowiedniejszy dla danej przygody oraz pod obserwatorów!

W czym pomagamy?

Korzystając z wypożyczalni udzielamy pełnego wsparcia w doborze sprzętu, przeszkoleniu z używania go, a także pomoc telefoniczną w trakcie samodzielnych obserwacji.

Gdzie działamy?

Stacjonarna wypożyczalnia znajduje się we wsi Brzezina w gminie Miękinia, a także istnieje możliwość dowozu i odbioru sprzętu.

Oferta: 

Wypożyczanie teleskopów, lornetek wraz z przydatnymi akcesoriami. Pokazy gwiazd oraz birdwachingu dla grup oraz osób indywidulanych na terenie całej Lokalnej Grupy Działania Kraina Łęgów Odrzańskich. Wyjazdy do rezerwatu ciemnego nieba w górach Izerskich oraz do schronisk górskich w celu obserwacji gwiazd.

Jak nas znaleźć?

www.legowy.pl

https://www.facebook.com/legowyrak

Operacja pn. „Utworzenie wypożyczalni sprzętu obserwacyjnego “Łęgowy Rak” mająca na celu podjęcie działalności gospodarczej związanej ze świadczeniem usług z zakresu wynajmu sprzętu obserwacyjnego, współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania “Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Print Friendly, PDF & Email