tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Przedłużamy termin zgłoszeń do znaku “KRAINA ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH POLECA”

W związku z wieloma otrzymanymi prośbami przedłużamy do 17 stycznia br. termin zgłaszania produktów, usług i wydarzeń do znaku jakości “KRAINA ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH POLECA”. Jest to termin ostateczny, który nie będzie podlegał dalszym zmianom, dlatego warto skorzystać z szansy!

“KRAINA ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH POLECA” to system certyfikacji lokalnych produktów, usług czy wydarzeń, którego celem jest wykreowanie atrakcyjnej i dobrze kojarzonej marki regionu. Znak jest przyznawany najlepszym produktom, usługom i wydarzeniom z Krainy Łęgów Odrzańskich. Jest gwarantem jakości i związku z regionem, czyli tego, czego szukają potencjalni turyści i klienci.

 

Poprzez system certyfikacji chcemy tworzyć i promować atrakcyjną ofertę o wyraźnej tożsamości regionalnej.
Kładziemy nacisk na promocję turystyki zrównoważonej, przyjaznej przyrodzie i mieszkańcom. Wspieramy dobre i wartościowe lokalne produkty i usługi, by były bardziej widoczne na rynku.

 

Jak zdobyć znak?

Należy złożyć wniosek do LGD do 10 stycznia 2022r.

17 stycznia 2022r.

Znak przyznawany jest w następujących kategoriach:

  • produkty: spożywcze (przetworzone i nieprzetworzone),
  • rzemiosło/rękodzieło,
  • usługi noclegowe,
  • usługi gastronomiczne,
  • usługi turystyczne/rekreacyjne,
  • usługi edukacyjne/kulturalne,
  • wydarzenia.

Zgłoszony produkt, usługa czy wydarzenie muszą spełniać określone kryteria m.in.: wysoką jakość, wyjątkowy charakter, związek z regionem, a także przyjazność środowisku. Działalność musi być prowadzona na obszarze regionu KŁO, czy gmin: Brzeg Dolny, Wołów, Wińsko, Ścinawa, Prochowice, Rudna, Głogów (wiejska), Pęcław, Jemielno, Malczyce, Miękinia i Środa Śląska. Wnioski będą oceniane przez specjalnie powołaną do tego celu Kapitułę Znaku. Wyróżnienie będzie przyznawane na rok kalendarzowy, po czym będzie można je przedłużyć po spełnieniu określonych warunków.

 Jakie są korzyści z otrzymania znaku?

To potwierdzenie jakości, wiarygodności i regionalnego czy lokalnego charakteru oferty, a więc tych cech, których szukają klienci i turyści. To także istotne wsparcie LGD w promocji i rozwoju produktów, usług i wydarzeń, budowaniu wspólnej oferty oraz wzmacnianiu współpracy w zakresie marketingu i reklamy. Znak jest wyróżnieniem wzmacniającym zarówno potencjał i rozpoznawalność nagrodzonego produktu, usługi czy wydarzenia, jak i potencjał i markę regionu Krainy Łęgów Odrzańskich.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do składania wniosków. Regulamin, wzory dokumentów, a także specjalnie przygotowane Vademecum, w którym zawarliśmy najważniejsze informacje znajdują się podstronie “Zasady certyfikacji“, a ogłoszenie o naborze na podstronie “Zgłoś swój produkt“.

Wspólnie zbudujmy markę regionu i jego oferty. To działanie, które opłaci się wszystkim!

Print Friendly, PDF & Email