tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

GEOCACHINGOWE POWITANIE WIOSNY W ŚCINAWIE

Geokeszerów oraz miłośników wiosny 🙂 zarówno keszerów wyjadaczy ale także zupełnych amatorów, zapraszamy gorąco w sobotę 26 marca 2022r. do Ścinawy.

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich serdecznie zaprasza miłośników geocachingu i gier terenowych na GEOCACHINGOWE POWITANIE WIOSNY W ŚCINAWIE.

Widzimy się 26 marca 2022r., od godz. 16.00 w Porcie w Ścinawie. 

Ścinawa to niewielkie miasto położone nad Odrą, w samym sercu Krainy Łęgów Odrzańskich. Rewitalizowany rynek otaczają skrawki starych murów miejskich, wiekowy radziecki czołg wyzwoliciel z pokładu betonowego okrętu strzeże portu i przeprawy mostowej, wzdłuż rzeki ciągną się pozostałości linii Oderstellung, a lokalna przetwórnia warzyw i owoców wysyła swoje słoje w świat. W pakiecie można także liczyć na magiczne łęgowe krajobrazy, mniej lub bardziej zapomniane miejsca, malownicze wsie z licznymi odpryskami historii, a szczególnie EKOMUZEUM OSADY RYBACKIEJ w pobliskim Dziewinie, które pęka w szwach od nowych keszy 😉 Wszystko to postaramy się Wam pokazać przy pomocy nowych skrzynek i geościeżek, na które serdecznie zapraszamy.

Program spotkania wygląda następująco:

Miejsce akcji – nadodrzański Port Ścinawa

  • o godz.16:00 uroczyste rozpoczęcie eventu omówienie zasad geocachnigu dla poczatkujących (wykład+materiały drukowane), omówienie zasad i programu spotkania, nowych ścieżek geocachingowych, kesze uczestników (owny, mobilniaki, wymiany keszy itp.)
  • nowe skrzynki geocachingowe w Ścinawie i okolicy – do zdobywania indywidualnie lub grupowo, już od sobotnich godzin porannych
  • przejście nowej geościeżki z animatorem
  • rejsy Łęgową Damą po Odrze (od 15.00 do 19.00, co pół godziny)
  • wizyta w Ekomuzeum Osady Rybackiej w Dziewinie oraz w Galerii Wiejskiej (edukatorzy przyrodnicy (oraz kawusia i pyszne ciasto) czekają na keszerów od godzin porannych do godz.15, dojazd do Dziewina we własnym zakresie, adres: Dziewin 9, 59-330 Ścinawa
  • ognisko integracyjne z Kociołkiem Prezesa, ścinawskimi przetworami, kawą i herbatą
  • kesze uczestników (owny, mobilniaki, wymiany keszy)
  • pamiątkowe drewniaczki i przypinki

Warto dodać wydarzenie do obserwowanych na portalu opencaching.pl , aby śledzić dodatkowe informacje oraz uszczegółowienia lub niewielkie modyfikacje programu.

Pozdrawiają i serdecznie zapraszają:

Print Friendly, PDF & Email