tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Letni GEORELAKS w Chobieni

Miłośników GEOCACHINGU, zarówno keszerów wyjadaczy ale także zupełnych amatorów, zapraszamy gorąco w najbliższą sobotę do Chobieni (gmina Rudna).

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich serdecznie zaprasza miłośników geocachingu i gier terenowych na Letni georelaks w Chobieni z kajakami w tle.

Widzimy się 13 sierpnia, sobota, od godz. 14.00 w Marinie Chobienia. 

Chobienia to niewielka miejscowość na Szlaku Odry. Niezwykle klimatyczna, z dawnym pałacozamkiem, uroczym ryneczkiem, malowniczym kościołem usytuowanym na nadodrzańskiej skarpie. Jeszcze kilka lat temu regularnie kursował tutaj prom. Na północ i południe oczywiście pozostałości niemieckich schronów. Oczy geoturystów ucieszy piękno tutejszych rezerwatów przyrody, a w okolicy na pewno pojawią się nowe skrzynki, które umilą Wam spacerowanie i rowerowanie.

Głównym miejscem akcji będzie nowoczesna, zadbana chobieńska marina. Serdecznie zachęcamy, abyśmy wspólnie dotarli do niej… kajakami!

Wstępny program eventu przedstawia się następująco:

1. Spływ kajakowy Szlakiem Odry Ścinawa – Chobienia

(od godz. 9, trasa: 18 km, czas: ok. 3 godziny)

2. Geointegracja w Marinie Chobienia

    • ognisko i ciepły poczęstunek, kawka i ciasteczko
    • Wasze owny i inne keszoatrakcje
    • pamiątkowe drewniaczki i przypinki
    • gry i zabawy do późnych godzin

W miejscu eventu znajduje się zacne pole namiotowe. Koszt pobytu na polu jest całkiem niewygórowany: 15 zł od osoby + natryski 10 zł od osoby. Niewielką ilością miejsc noclegowych dysponuje obiekt usytuowany w dawnej chobieńskiej gospodzie Kobena (dosłownie kilka pokoi, warto się pospieszyć). Z innych najbliższych tradycyjnych lokalizacji noclegowych możemy Wam jeszcze polecić m.in. tę w Tymowej, którą niektórzy pamiętają z ostatniego ścinawskiego spotkania (to całkiem blisko) – tu również ilość miejsc ograniczona. Jeśli ktoś ma ochotę na bardziej pałacowe doznania, to może pobliski pałac Radomiłów? A oprócz tego polecamy Google, gdzie kryją się różne agroturystyki, np. w pobliskich gminach Rudna, Pęcław, Jemielno. Póki co, schroniska w Ścinawie i Jemielnie nadal udzielają gościny ukraińskim uchodźcom.

Link do wydarzenia: https://opencaching.pl/viewcache.php?wp=OP9J43#

Warto dodać wydarzenie do obserwowanych, aby śledzić dodatkowe informacje oraz uszczegółowienia lub niewielkie modyfikacje programu.

Pozdrawiają i serdecznie zapraszają:

Print Friendly, PDF & Email