tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Święto Łęgów Odrzańskich w Garnierówce

Stowarzyszenie LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” we współpracy z Garnierówką zaprasza na Święto Łęgów Odrzańskich- Historyczny Jarmark Parafialny , które odbędzie się w dniu 04 września br. w Głębowicach.

Jest to świetna alternatywa na wyjście z domu i dobrą zabawę z licznymi atrakcjami: Animacje Jacek Placek ze swoimi zabawkami, Edu Silesia z ekologiczną grą wielkoformatową, z kreatywnymi warsztatami Łęgowa Zagroda, Pasieka Oleksy z miodami o różnych smakach i wiele innych pyszności. Poszukiwanie złota ze Stowarzyszeniem Historii Wołowa

Pokazy odtwórstwa historycznego, tańców romantycznych, szermierki oraz TEATR OGNIA w wykonaniu GRUPY AMATUM znanej z serialu Korona Królów.

Kilkanaście stoisk naszych łęgowych rękodzielników i producentów!

Najważniejszą, bez wątpienia, atrakcją tegorocznego Jarmarku jest możliwość obejrzenia z bliska, 5ciu barokowych obrazów ze świętymi Karmelitami, które powróciły na swoje miejsce, po ponad 50ciu latach w depozycie! Podczas Jarmarku zwiedzanie całego obiektu kościelno-klasztornego z przewodnikiem jest bezpłatne!

Miłośników przyrody zapraszamy na spacer po niezwykłej okolicy obszaru Natura 2000 Doliny Łachy, gdzie znajdziecie m.in stanowisko reintrodukcji susła moręgowanego, oddalone ponad kilometr od Głębowic.

Wszystkie szczegóły i więcej informacji o wydarzeniu można znaleźć tutaj.

Podczas imprezy szukajcie naszego MOBILNEGO PUNKTU KONSULTACYJNEGO na potrzeby tworzenia nowej LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU NA LATA 2023-2027! Zapraszamy od godz.14:00 -> będziemy rozmawiać o tym co nas czeka w nadchodzącym okresie finansowania działania LEADER, o tym jakie mamy problemy, potrzeby, czy marzenia… każdy będzie mógł zostawić swój głos, opinię, pomysł! ZAPRASZAMY !

Mobilne punkty konsultacyjne – to przestrzeń, czas i miejsce do szerokich konsultacji obejmujących każdy etap przygotowania strategii, od diagnozy/określenia potrzeb/problemów aż do planowania konkretnych działań prowadzone będą również podczas wydarzeń/imprez/spotkań organizowanych na obszarze LGD na różnych poziomach – miejscowości, gmin, powiatów. Dzięki udziałowi przedstawicieli LGD (głównie zespołu roboczego) w takich wydarzeniach możliwe będzie zbieranie informacji zwrotnych bezpośrednio od mieszkańców i różnych grup społecznych. Spotkania takie, prowadzone często w półformalny sposób, sprzyjają budowaniu zaufania, integrują społeczność lokalną wokół idei oddolności, sieciują i ułatwiają przekazywanie, wiedzy, uwag i pomysłów. Pozwalają także zauważyć niezidentyfikowane do tej pory zasoby lub luki. Dlatego serdecznie zapraszamy do spotkania i rozmowy w Głębowicach!

 

 

Print Friendly, PDF & Email