tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Konkurs INICJATYWA PARTNERSTWA 2022 rozstrzygnięty

Podczas drugiego Jarmarku Bożonarodzeniowego Krainy Łęgów Odrzańskich mieliśmy zaszczyt wręczyć nagrody w dorocznym konkursie na najlepszą INICJATYWĘ PARTNERSTWA.

W tym roku do konkursu zgłoszono aż 6 inicjatyw, na pewno świadczy to o dużej aktywności lokalnych społeczności, co nas zawsze cieszy 🙂

Ponieważ jest to konkurs na INICJATYWĘ PARTNERSTWA, komisja najwięcej uwagi przykłada do oceny pod kątem współpracy z innymi organizacjami/instytucjami/osobami, nawiązywania kontaktów czy budowania mniej lub bardziej sformalizowanych partnerstw, sieciowania i dzielenia się zasobami. Bardzo ważne jest również zaangażowanie mieszkańców w realizację inicjatywy czy konkretnego przedsięwzięcia i jej przełożenie na rozwój obszarów wiejskich.

Spośród zgłoszonych do konkursu inicjatyw Komisja, w składzie Pan Krzysztof Juzwa, Pani Joanna Krasowska oraz Pani Monika Kwolik na posiedzeniu w  dniu 02.12.2022r., przyznała jednogłośnie najwięcej punktów (84!) i tytuł: “Inicjatywy Partnerstwa Krainy Łęgów Odrzańskich 2022” Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzydlinie Małej z gminy Wołów. Jest to precedensowy wynik w historii Konkursu, ponieważ OSP z Krzydliny Małej już po raz drugi pod rząd zdobyła pierwsze miejsce 🙂 Nagrodą w postaci bonów zakupowych o wartości 700 zł uhonorowano projekt strażaków pn. “Działaj Lokalnie- Integracja lokalnej społeczności poprzez poznawanie walorów przyrodniczych Krainy Łęgów Odrzańskich edycja II“ – przede wszystkim za aktywność i partnerskie działanie przy realizacji inicjatywy 🙂

Drugie miejsce z ilością 83 punkty, więc minimalną różnicą ze zwycięzcą konkursu (nagroda w postaci bonów zakupowych o wartości 400 zł) przyznano grupie nieformalnej „Boskie babeczki” działającej przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Przedmościu za inicjatywę pn. “Spotkania z przygodą i przyrodą – działaj z nami lokalnie latem i jesienią w Gminie Głogów“.

Natomiast trzecie miejsce z ilością 79 punktów (i nagrodą w postaci bonów zakupowych o wartości 300 zł) przyznano Fundacji MY, za projekt pn. “Kulturalne połączenia“.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim grupom które zgłosiły swoją inicjatywę, mamy nadzieję, że organizacje, które nie znalazły się na podium spróbują jeszcze raz za rok! ZAPRASZAMY!

Bardzo dziękujemy za świetną pracę członkom komisji konkursowej, którzy w tym roku działali zupełnie niezależnie i samodzielnie, zarząd ani pracownicy LGD KŁO do chwili ogłoszenia wyników konkursu nie znali ocen ani zwycięzców.

Ogłoszenie wyników miało miejsce podczas drugiego Jarmarku Bożonarodzeniowy Krainy Łęgów Odrzańskich w Lubiążu

Print Friendly, PDF & Email