tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Gościnność winem pisana

W Prochowicach powstała modelowa winnica, w której będą realizowane szkolenia z zakresu enologii.

Dzięki realizacji operacji pt. “Gościnność winem pisana w Krainie Łęgów Odrzańskich” dofinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Pan Jerzy Jurkiewicz utworzył miejsce, w którym każdy może zagłębić się w tajniki enologii. Pod okiem eksperta odkryjemy niezwykły, bogaty świat winiarstwa, jego historię i tradycje w naszym regionie.

Moja podróż do świata wina rozpoczęła się przed trzydziestu laty, kiedy wyjechałem w sprawie pracy do Niemiec. Był to czysty przypadek kiedy rozpocząłem ciężką pracę na winnicach niemieckich. Moje doświadczenie w zakresie winiarstwa było żadne, ale postanowiłem szybko nadrobić braki. Każde informacje dotyczące uprawy winorośli, produkcji wina, sprzedaży, chłonąłem niczym gąbka.

Od dwudziestu lat zajmuję się importem win z odległych zakątków Portugalii, Hiszpanii, Włoch ale nadal strategicznymi partnerami w branży są winiarnie niemieckie z jednej strony jest to sentyment a z drugiej tam właśnie poznałem znakomitych mistrzów winiarstwa jak Ulrich Pieroth, u których zdobywałem wiedzę i szlify winiarskie.

Brałem udział we wszystkich możliwych branżowych targach europejskich, degustacjach i dożynkach winiarskich.

Teraz chciałbym wprowadzić nowy rodzaj usługi szkolenia przyszłych  winiarzy w oparciu o modelową winnicę oraz podzielić się moją wiedzą. Pracując jako handlowiec z większym szacunkiem podchodzę do konsumentów. Obserwuję ich zachowania i staram się wyciągać wnioski. Co wpływa na ich decyzje przy zakupie wina ? Jakie wina lubią pic ? Czego w nich szukają.

Do zobaczenia w Krainie łęgów Odrzańskich  na szkoleniach i degustacjach!

Na zdrowie!

Jerzy Jurkiewicz”

 

Operacja pn. „Gościnność winem pisana w Krainie Łęgów Odrzańskich” mająca na celu „stworzenie modelowej winnicy do prowadzenia edukacji w zakresie enologii” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Przewidywane rezultaty operacji to 2 szkolenia i 40 osób przeszkolonych.

Print Friendly, PDF & Email