Akademia Dizajnu Krainy Łęgów Odrzańskich…

…Naszych twórców – rękodzielników, rzemieślników, artystów, nie chce opowiadać tylko nostalgicznych historii o przeszłości związanej z rolą hande mande w naszym dotychczasowym codziennym życiu. Jest to platforma do współpracy wymiany doświadczeń i poszukiwania nowego miejsca dla ludowych inspiracji. Zapraszamy tu firmy, freelancerów i startupy. Razem tworzymy społeczność, w której czuć kreatywne wrzenie i w której zawsze jest przestrzeń do wymiany myśli i inspiracji. Miejsce, gdzie jest czas na rozmowy, spotkania, wspólną kawę i wspólną pracę, która ma moc zmieniania rzeczywistości.

Ambicją jest tworzenie nowych kanonów piękna dla wyrobów rękodzielniczych i rzemieślniczych opartych o nowoczesny dizajn i potrzeby estetyczne współczesnego świata, oparte o inspiracje naturą . To wzornictwo oparte na ludowych motywach, które pomoże nam odnaleźć cząstkę swoich obrazów z dzieciństwa.

Postęp w kulturze, sztuce i pojawiające się nowe trendy powoduje od twórcy ciągłych zmian i coraz bardziej kompleksowych i zaawansowanych działań za którymi nasi twórcy nadążają, szczególnie rzemieślnicy i twórcy rękodzieła dostosowując swoje detale – istne slow fashion. Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom stworzyli wyroby lokalne, które osiągają status lokalnych marek Krainy Łęgów Odrzańskich – regionu, który przyciąga do siebie nie tylko niezwykłą przyrodą z Odrą w roli głównej czy wyjątkowymi zabytkami jak unikatowy klasztor pocysterski w Lubiążu, ale także konkretnymi osobami i rzeczami, które tworzą. Czy będzie to spotkanie z rękodziełem podczas lokalnego jarmarku, czy w sklepiku funkcjonującym przy punkcie informacji turystycznej czy wreszcie bezpośrednio u samych twórców.

Stworzenie kolekcji aranżacji sezonowych, stylistycznych z produktów twórców hande mande i wytwórców spożywczych . Połączenie różnych branż w tym producentów żywności i stworzenie dedykowanych produktów które stanowią unikatową ofertę dla osób poszukujących prezentów na różne okazje. Są nimi produkty lokalne przy użyciu tradycyjnych surowców, zastosowaniu tradycyjnych urządzeń i metod produkcji), ale także z warsztatami rękodzielników, poznawaniem lokalnej przyrody lub lokalnych historii.

Rozwijaj się!

Nasi Wykładowcy przygotują dla ciebie bogaty program rozwoju twórczego, wspomagającego rozwój twojej działalności.

Nasi wykładowcy

ng_pr
1. “Akademia Wołowskiego Artysty” zestawy do samodzielnego stworzenia koszulek inspirowanych Wołowem, Dofinansowane ze środków Gminy Wołów
2. “BAZAr” Kulturalne Targowisko Wspomnień – archiwum historii mówionej w formie podcastu, Dofinansowano ze środków Gminy Wołów
3. “Wołów – Nowy Jork” publikacja została wydana w ramach programu “Razem dla edukacji” Stowarzyszenia “Wspólnota Polska” oraz dzięki wsparciu Funduszu Popierania Twórczości Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Natalia Gołubowska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Czynnie reprezentuje grupę Mediatorów Sztuki. Od 2014 r. prowadzi OZArt, czyli Otwarty Zakład Artystyczny. Na co dzień wciela się w różnorodne role: edukatorki, graficzki, fotografki, koordynatorki, menadżerki, inicjatorki, artystki. W swoich autorskich działaniach odpowiada za wizualną stronę projektów, promocję, pozyskuje dotacje oraz poszerza sieci partnerstw.

Punktem wyjścia jest dla niej lokalna tożsamość i sztuka partycypacyjna. Odbiorców swoich działań zaprasza do procesu twórczego, dialogu i wymiany doświadczeń. Tworzy narzędzia edukacyjne, włączające różne grupy odbiorców, działa na rzecz osób narażonych na wykluczenie społeczne. Natalia współpracuje z lokalnymi instytucjami w Wołowie oraz z renomowanymi instytucjami kultury w dużych miastach. Obecnie związana jest również z Fundacją MY i Ośrodkiem Działań Artystycznych “Firlej”.

Natalia zrealizowała m.in. takie projekty jak:
“Wołów – Nowy Jork”
“Trójkąt? W modzie” w Pracowni Komuny Paryskiej 45, Strefa Kultury Wrocław
“Aktywny alfabet” – dwie edycje projektu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury, Kultura Interwencje 2019 i 2020
“BAZAr” Kulturalne Targowisko Wspomnień
“Akademia Wołowskiego Artysty”

W AKADEMII DESIGNU odpowiada za cykl warsztatów “Graficzna strona biznesu”.

Natalię znajdziecie na: Otwarty Zakład Artystyczny

am
Po lewej Agata Marcinkowska, po prawej na górze kolekcja do espresso, na dole zdjęcie z pracowni.

Agata Marcinkowska

Urodziła się w Częstochowie gdzie za sprawą rodziców w wieku 12 lat podjęła naukę w Szkole plastycznej. Na Dolny Śląsk sprowadziły ją studia. Jest absolwentką i doktorantką Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu. ​Twierdzi, że daleko jej od tytułów naukowych, siebie nazywam garncarzem. Ma za sobą praktyki zawodowe w Portugalii, Niemczech i Włoszech. Włochy są jej największą miłością i ojczyzną mojej duszy. TO we Włoszech zapadła decyzja o założeniu własnej pracowni. To z tego języka wzięła się nazwa i większość nazw kolekcji. Oprócz tworzenia naczyń i biżuterii tworzy również rzeźby oraz rysunki.

Agata jest, obok Prezesa Jarosława Paczkowskiego, pomysłodawczynią i inicjatorką AKADEMII DESIGNU KRAINY ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH. W projekcie odpowiada za cały program merytoryczny i prowadzi cykl szkoleń pn. “Marka własna, lokalny tradycyjny produkt na wysokim poziomie”.

Agatę i jej ceramiczny świat znajdziecie na www: MANO CERAMICS

oraz fb: MANO.ceramics facebook

Print Friendly, PDF & Email