Jeśli interesuje Cię turystyka zaangażowana, zrównoważona, odpowiedzialna, czyli turystyka lokalna i regionalna, skupiona na głębszym i bardziej świadomym poznawaniu regionów, to Kraina Łęgów Odrzańskich spełnia te warunki.

Na Rejs Szkutą po Odrze

Dziś coraz częściej głównym celem turystów jest (s)kosztowanie czegoś dobrego, lokalnego i niepowtarzalnego. Dlatego w Krainie Łęgów Odrzańskich, przygotowaliśmy nową ofertę turystyczną, stawiamy na Slowłęg, Odrzański Design czy Foodie w Łęgach.

Dizajnerska biesiada z produktami lokalnymi w Winnicy Jaworek

Niezależnie od tego, czy jesteście zwykłymi turystami, czy już zaliczacie się do turystów zaangażowanych – dobre, regionalne jedzenie i jego smakowanie oraz zabranie do domu czegoś niezwykłego, niepowtarzalnego, wytworzonego w Krainie Łęgów Odrzańskich zyskuje na znaczeniu. Planując wycieczkę szukajcie dobrej „miejscówki”? w Łęgach na Szlaku Odry. Restauracje, gospody, kulinarne imprezy, ale także miejsca wytwarzania produktów lokalnych powinny być magnesem przyciągającym Was. I to zarówno turystów, którzy pokonują kilkaset, kilkadziesiąt, jak i … kilkanaście kilometrów, by dotrzeć do swojej turystycznej destynacji.

Wszystkie unikalne rzeczy możesz zobaczyć w naszym katalogu rękodzieła podzielonym kolekcje.

Pobierz katalog

Do kuchni

Kolekcje produktów użytkowych wytworzonych z naturalnych materiałów, które dzięki ręki dziełu ich twórców zyskują również charakter dizajnerski nadając twojej kuchni niepowtarzalne ciepło. Używając ich na co dzień, zawsze będziesz przenosił się w Dolinę Odry. Deski, misy z miejscowego drewna likwidowanych sadów czy ceramiczne naczynia z lokalnych pracowni odznacza się swoistym stemplem marki lokalnej wytwarzanej w zgodzie z naturą dostępne w w naszej galerii w Lubiążu

Produkty z Krainy Łęgów Odrzańskich


Do domu

Niepowtarzalne – to słowo, które wyróżnia dzieła naszych twórców w porównaniu z seriami dodatków dostępnych na rynku. Poszukujesz unikatowych ozdób i dodatków do mieszkalnej przestrzeni ? To znajdziesz je w Łęgach Odrzańskich bo to tutaj powstają ciekawe propozycje nadania przedmiotom nowego życia a dzięki ręcznej pracy widocznej gołym okiem masz to co odróżni cię od innych. Stoliki, płaskorzeźby, bieżniki, dywaniki, o wzornictwie inspirowanym naturą, stworzą indywidualny charakter twojego wnętrza.

Dizajnerskie i ekologiczne produkty w zgodzie z naturą


Ogrodowy dizajn

Z naturalnych materiałów, wytworzone w pracowniach artystycznych by sprawiać Ci radość na kolejne lata, ze swoistym wzornictwem i szlifem. Bez użycia plastiku lub z odzysku, trwałe na lata o pomysłowych i użytkowych cechach i rozwiązaniach czyniących z nich ekologiczne produkty jedyne w swoim rodzaju. Doskonałe gdy chcesz nadać swojemu ogrodowi ciekawą opowieść z Odrzańską przyrodą w tle do zakupienia w naszym Przystanku Łęgi.

Ogrodowe dizajn wtopiony w naturę


Modna biżuteria

Powstaje dzięki pasji ich twórców do poszukiwania w materii naturalnych kształtów zgodnych z nurtem odrzańskich i modnych trendów. Inspirowane naturalnymi zasobami o przyrodniczym charakterze są doskonałym prezentem dla wybrednych i poszukujących modowych ciekawostek, którymi możesz zaskoczyć.

Naturalny wygląd dzięki tradycyjnym materiałom


Naturalne pachnidła

Tworzone na miejscu z zebranych uprzednio ziół i kwiatów rosnących na własnych polach i łąkach odrzańskich  będące pachnącym dodatkiem na naturalnych bazach. Mydełka, kulki kąpielowe, świeczki zapachowe tworzone z pasją w niewielkich manufakturach, to przepis na długotrwałe utrzymanie świeżości.

Pachnące łąkami znad Odry


Przytulanki i zabawki

Same zachwyty padają pod ich adresem od naszych milusińskich, gdyż odróżniają się swoimi oryginalnymi kształtami  i sposobem wykonania. Wszystkie na wysokim poziomie wykonania i przyjazne dla dzieci, hipoalergiczne, sensoryczne, bo ich adresatem są własne dzieci, wnuki naszych twórców. Są też kolekcjonerskie i niepowtarzalne egzemplarze powstające z dużym pietyzmem co do szczegółów.  Wiele z nich możesz kupić podczas wizyty w naszej galerii.

Piknik w stylu slow z rękodzielniczymi produktami


Modne przetwarzanie

Dla tych co lubią ekologiczne inspiracje w dizajnerskim stylu mamy ciekawe produkty z pachworku, zero waste a wszystko w związku z dbałością o środowisko. Nasi rękodzielnicy poszukując nowego życia dla niepotrzebnych materiałów wdrażają do swoich pracowni ideę upcyklingu już od wielu lato czym można się przekonać odwiedzając naszą galerię.

Pochodzące z upcyklingu produkty lokalne.


Modowe inspiracje

Kreatywne kolekcje szydełkiem robione, czy wełniane stylówki wykonane na drutach, prawdziwe hande mande rodem z łęgowych pracowniach w stylu slowlife. To co wpływa na ich wartość to swoista niepowtarzalność  rękodzieła i wykorzystanie modnych połączeń z nowoczesnym wzornictwem nie ustępując światowym markom. Wszystko na wyciągnięcie ręki przy okazji odwiedzin opactwa Lubiąż na Szlaku Odry w sercu Krainy Łęgów Odrzańskich

Inspirujące produkty po przetworzeniu.


Prezenty i gadżety

Związane z nadodrzańskim obszarem, nieszablonowe projekty haute couture od rozwijających się markowych produktów tworzonych z pasją. Zaprojektowanych i wykonanych w lokalnych pracowniach korzystających z otaczających je zasobów przyrodniczych nawiązujące do wartości ekologicznych o których możecie się dowiedzieć korzystając z ich usług edukacyjnych. Podczas warsztatów prowadzonych między innymi w czasie jarmarków w Lubiążu-Przystanek Łęgi możecie zgłębić wiedzę o materiałach i technikach ich wykonania.

Prezenty z naturalnych materiałów do ponownego wykorzystania w stylu zero waste


Czas Świąt

Produkty świąteczne kojarzą się nam z ozdobami na choinkę typu bombki, sople, łańcuchy. Twórcy z Łęgów oprócz tradycyjnych form wytwarzają w tym magicznym czasie ręcznie robione bombki na szydełku, drutach czy zaskakującą techniką Kanzaszi. Najlepszy czas na ich nabycie to okres przedświątecznych Jarmarków organizowanych na terenie Opactwa Cystersów w Lubiążu oraz w prowadzonej na jego terenie galerii.

Wnętrza w stylu slow life dzięki ręki dziełu.


 

 

Print Friendly, PDF & Email