CERTYFIKACJA KRAINA ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH POLECA
EDYCJA 2022 – LISTA CERTYFIKOWANYCH PODMIOTÓW

Kapituła znaku powołana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich” – właściciela Znaku „KRAINA ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH POLECA” dokonała wyboru producentów, usługodawców i organizatorów wydarzeń z regionu Krainy Łęgów Odrzańskich*, tj. 12 gmin o statusie gmin nadodrzańskich: Brzeg Dolny, Głogów (wiejska), Jemielno, Malczyce, Miękinia, Prochowice, Pęcław, Rudna, Ścinawa, Środa Śląska, Wińsko, Wołów.

Przypomnijmy! – celem znaku i systemu jest wspieranie produktów i usług lokalnych, lokalnych producentów, rzemieślników, rękodzielników, twórców i usługodawców, a także organizatorów wydarzeń istotnych dla regionu oraz budowanie jasnej i silnej marki regionu Krainy Łęgów Odrzańskich. Znak jest gwarantem jakości i związku z Regionem KŁO.

Znak został przyznany we wszystkich ogłoszonych kategoriach dla 48 podmiotów:

PRODUKT SPOŻYWCZY NIEPRZETWORZONY

1. Miody – Bogusława I Jerzy Nawara Pasieka Zuzia
2. Miody nektarowe i miody spadziowe – Pasieka Ziębów
3. Miód naturalny Pasieka Oleksy – Paweł Oleksy
4. Herbata konopna – Michał Majczak
5. Miody i produkty pszczele – Piotr Oksanicz/ Pasieka GARWÓŁ
6. Miody z Łęgów Odrzańskich – Aleksander Sokołowski Pasieka Leśnika

PRODUKT SPOŻYWCZY PRZETWORZONY

7. Tłoczone soki – Maciej Karczewski MACIEJOWY SAD
8. Przetwory z owoców i warzyw z gospodarstwa Owoce Lutyni: dżemy bez cukru i mało słodzone, ocet jabłkowy, sok tłoczony, zakwas buraczany, sałatki warzywne na bazie octu jabłkowego – Anna Bolesław Szlączka, gospodarstwo sadownicze Owoce Lutyni
9. Sękacz z Krzydliny Wielkiej – Wioletta Krakowska
10. Wina Jaworek – Winnice Jaworek sp. z o.o.
11. Przetwory warzywne w słojach, pasteryzowane – Zakład Handlu I Przetwórstwa Owocowo- Warzywnego “Ścinawa” SC
12. Wędliny „Z Wędzarni” – Piotr Zychowski Piwnica pod Wołami Sp. zo.o
13. Wędzony ser serwatkowy z przyprawami – K1 GROUP sp. z o.o.

RĘKODZIEŁO/RZEMIOSŁO

14. Podstawka – dzięcioł – Janusz Szwiec Szwiecowe Drewno
15. Misy z drewna – Janusz Szwiec Szwiecowe Drewno
16. Kubek Łęgowy – MANOceramics Agata Marcinkowska Pracownia garncarska
17. Kolekcja TRIGON – MANOceramics Pracownia garncarska Agata Marcinkowska
18. Biżuteria autorska – Małgorzata Bielska
19. Ceramika – Agnieszka i Kamil Kijewscy
20. Ikony decoupage na deskach z czarnego dębu – Dorota Wydra
21. Ponczo samochodowe – Anna Sułek RYGIELEK
22. Zabudowa łodzi pod nazwą marki Waterprestige oraz przebudowa i serwis łodzi motorowodnych – Maximus s.c.

USŁUGA EDUKACYJNA/KULTURALNA

23. Szkoła Językowa Multi-Kulti – Agnieszka Gawlińska
24. Ekomuzeum Osady Rybackiej Dziewin – Fundacja Osada Rybacka
25. Malczycka Izba Muzealna – Stowarzyszenie Sympatyków Malczyc i Okolic
26. BAZAr Kulturalne Targowisko Wspomnień – Fundacja MY
27. Warsztaty rękodzielnicze – Katarzyna Paczkowska Fabryka Cacanek
28. Zagroda edukacyjna Jodłowy Młyn w Starym Dworze – Jerzy Więcławski
29. Działalność edukacyjno-szkoleniowa Ochotniczej Straży Pożarnej w Krzydlinie Małej – Ochotnicza Straż Pożarna w Krzydlinie Małej

USŁUGA GASTRONOMICZNA

30. SZTUKA Restaurant – Mariusz Komenda
31. Pizzeria PaPi – Pizzeria Papi

USŁUGA NOCLEGOWA

32. Zielone szkoły i komfortowe noclegi w Pałacyku w Ścinawie – Ośrodek Działań Edukacyjnych i Twórczych Schronisko Młodzieżowe “Pałacyk”
33. Usługi noclegowe w Zespole Poklasztornym “Garnierówka” – Parafia Rzymsko – Katolicka p.w. NMP z Góry Karmel w Głębowicach
34. Pałac Mojęcice – PPHU ROL-POL Sp. z o.o. (Pałac Mojęcice)
35. Noclegi w jurtach Rajczyn – Wioska Mongolska Rajczyn Damian Szuśniak
36. Usługi noclegowe – Pokoje Gościnne “W sadzie” Krzysztof Postoł
37. Łęgowa Zagroda – noclegi – Irena Machlowiec

USŁUGA TURYSTYCZNA/REKREACYJNA

38. Miejsce spotkań – Sad Owoce Lutyni – Anna Bolesław Szlączka
39. “Sołtysówka” – Nasze miejsce spotkań, sportu i odpoczynku na Szlaku Odry w Krainie Łęgów – Ochotnicza Straż Pożarna w Krzydlinie Małej
40. Mobilne podróże Szlakiem Odry – poznaj piękno Krainy Łęgów Odrzańskich – Mobilcamp Joanna Woźnica
41. Usługa Turystyczna – spływy kajakowe – Meander Jarosław Paczkowski

WYDARZENIE

42. Festiwal Ścinawski Blues nad Odrą – Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie
43. Przegląd Talentów – Turniej Tańca Nowoczesnego – STUDIO BALANS
44. Festiwal BELLE VOCI – Gmina Brzeg Dolny
45. DUATHLON PĘCŁAW – Gmina Pęcław
46. Konkurs kulinarny “Najlepsze w Powiecie Średzkim” – Powiat Średzki
47. Bieg Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy – Gminny Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wińsku
48. Niedziela z Kryminałem – Powiatowe Centrum Kultury Alternatywnej

System Identyfikacji Wizualnej Znaku – opisuje charakterystykę znaku, jak go stosować i jakie użycie jest niedopuszczalne. SIW podaje przykłady stosowania znaku na różnych materiałach promocyjnych, warto się zaznajomić z dokumentem.

Pobierz system identyfikacji znaku Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca

Sprawdź jakie są prawa i obowiązki użytkownika znaku i hasła, zawarte w regulaminie znaku Kraina Łęgów Odrzańskich Poleca !

Logotypy do pobrania stosowane w Systemie Identyfikacji Wizualnej

Pobierz grafikę logotypu

Print Friendly, PDF & Email