W lutym 2022r. Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce zaprosiła nasze stowarzyszenia do wzięcia udziału w programie Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Warto zaznaczyć, że zaproszenie do udziału  w tym wyjątkowym programie jest nagrodą dla najbardziej aktywnych społeczności lokalnych (gmina Wołów), wyróżniających się swoją aktywnością w realizacji projektów Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Zawiązując partnerstwo z Ochotniczą Strażą Pożarną w Krzydlinie Małej i Stowarzyszeniem Mieszkańców Kreda z Krzydliny Wielkiej, a tym samym tworząc grupę inicjatywną, poprzez złożenie wniosku na mini grant,  przyjęliśmy zaproszenie do udziału w programie. Z otrzymanej dotacji  zrealizowaliśmy pierwszy etap programu, mający na celu przeprowadzenie diagnozy potrzeb i potencjału kulturowego społeczności zamieszkującej Krzydlinę Małą i Krzydlinę Wielką. O tym co wiedzą i co lubią, a także o potrzeby i oczekiwania, w dniu 15 maja br. pytaliśmy młodych mieszkańców gminy Wołów (10-16 lat). Na nasze zlecenie proces diagnozy przeprowadzony został przez Bramy Kultury Joanna Krasowska, a wyniki opublikowane w raporcie. Sugerując się rekomendacjami zawartymi w raporcie, rozpoczęliśmy drugi etap projektu, którego celem jest realizacja działań na rzecz dobra wspólnego. Podejmując pierwsze w tym kierunku kroki, w dniu 20 czerwca br. w Krzydlinie Małej odbyło się spotkanie partnerów, któremu towarzyszyła animatorka oddelegowana z Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, Pani Bożena Pełdiak. Dzień później swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Emilia Dmochowska przedstawicielka Akademii Rozwoju Filantropii  w Polsce. Po dwóch dniach niezwykle intensywnych, ale i owocnych spotkań, jesteśmy gotowi postawić kolejny  krok – napisać i złożyć wniosek na realizację działań, w efekcie których budować będziemy DOBRO WSPÓLNE.


W ramach partnerstwa lokalnego, które budujemy z OSP w Krzydlinie Małej, Stowarzyszeniem Mieszkańców Krzydliny wielkiej KREDA oraz firmą BRAMY KULTURY Joanny Krasowskiej, została przeprowadzona diagnoza której celem było poznanie potrzeb i oczekiwań młodych ludzi oraz potencjału kulturowego dwóch miejscowości: Krzydlina Mała i Krzydlina Wielka w gminie Wołów. Diagnoza była prowadzona bardzo aktywnymi metodami, które pozwoliły na pełne zaangażowanie uczestników i dobrą zabawę :-))

Raport z diagnozy można pobrać tutaj: https://bramykultury.pl/wp-content/uploads/2022/06/RAPORT-LGD-LP-.pdf


Aktualnie na terenie gminy Wołów w partnerstwie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Krzydlinie Małej i Stowarzyszeniem Mieszkańców Kreda z Krzydliny Wielkiej, realizujemy roczny (wrzesień 2022-wrzesień 2023) projekt ŁĄCZNIK – ścieżka turystyczna. W efekcie projektu powstanie pieszo-rowerowa ścieżka turystyczna łącząca Krzydlinę Małą z Krzydliną Wielką, ukazująca walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe obu miejscowości.


Za nami pierwsze, projektowe i partnerskie Ochotnicza Straż Pożarna w Krzydlinie Małej, Stowarzyszenie Mieszkańców Krzydliny Wielkiej “Kreda”, Kraina Łęgów Odrzańskich warsztaty. ŁĄCZNIK – ścieżka turystyczna powoli nabiera tempa. Teren zmapowany. ?‍♂️?‍♀️? Przebieg trasy ustalony XD

Dofinansowano ze środków Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.

To już IX Festiwal Produktu Lokalnego w Krzydlinie Wielkiej

12 sierpnia zapraszamy do Krzydliny Wielkiej nie tylko na Festiwal Produktu Lokalnego ale także na otwarcie ŚCIEŻKI TURYSTYCZNEJ ŁĄCZNIK

Print Friendly, PDF & Email

80 tyś zł dla Partnerstwa Lokalnego – ŁĄCZNIK

W siedzibie Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności odebraliśmy symboliczny czek na realizację projektu ŁĄCZNIK – ŚCIEŻKA TURYSTYCZNA

Print Friendly, PDF & Email
Print Friendly, PDF & Email