winnica-87

Nasze punkty sprzedaży to najczęściej miejsca w których również powstają produkty lokalne lub są dostępne usługi turystyczne, czyli zależy nam żeby z jednej strony kojarzyć się z dobrymi produktami wytwarzanymi przez konkretnych ludzi i „sygnowanych” ich nazwiskami, a z drugiej strony chcemy żeby były symbolem miejsca, gdzie czas PŁYNIE inaczej, w swoim specyficznym (odrzańskim) nurcie.

 

 

 

 

 

 

 

Punkty sprzedażowe Krainy Łęgów Odrzańskich

winnica-26

Łęgowy Lubiąż

W cieniu klasztornych wież na placu klasztornym w dawnej Kancelarii Opata znajduje się sklepik z produktami lokalnymi prowadzony przez Stowarzyszenie Kraina Łęgów Odrzańskich. To tu kupicie i zobaczycie większość wyrobów hande mande, rękodzielników i rzemieślników Akademii dizajnu Krainy Łęgów Odrzańskich i nie tylko. Poza gadżetami i pamiątkami z regionu można tu zakupić produkty lokalne wytwórców spożywczych, miodziarzy, producentów rolnych , a także zamówić Kosz prezentowy z produktami lokalnymi Krainy Łęgów Odrzańskich.
Uzyskacie także informacje o ścieżkach, trasach  turystycznych na szlaku Odry i wielu innych destynacjach turystycznych w Krainie Łęgów Odrzańskich. Poza mapami i ulotkami można skorzystać także przewodnika turystycznego i edukatora ekologicznego, który poprowadzi wycieczkę po okolicznych ścieżkach przyrodniczych i historycznych, przeprowadzi grę terenową z grupami szkolnymi, czy przeprowadzi quizy i łamigłówki.

Kontakt i Adres:
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”
Plac Klasztorny 1 56-100 Wołów
tel. 512 048 020
email: biuro@lgdodra.pl / www.lgdodra.pl

Maciejowy Sad

Na terenie gospodarstwa sadowniczo- przetwórczego w firmowym sklepie można zakupić całą gamę produktów powstających w Maciejowym sadzie i nie tylko. Od płodów rolnych, owoców z gospodarstwa, poprzez soki owocowe, dżemy musy i konfitury a skończywszy na suszonych owocach i herbatkach. Od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 18:00 dostępna jest również część produktów lokalnych z terenu KŁO jak Ścinawskie Przetwory czy miody jak również z sąsiednich terenów.
Kto nie zdąży w tych godzinach może liczyć na zakup produktów w automacie sprzedażowym ustawionym przed posesją, dostępnym przez 24 h!!!
Kontakt i adres: (Dane są już na stronie)

Maciejowy Sad
LUTYNIA k/Wrocławia
ul. Wiśniowa 4, 55-330 Miękinia
tel. (071) 317 77 68, fax (071) 317 77 63
kom. 605 33 11 95, 601 56 92 90
www.maciejowysad.pl

winnica-71
winnica-26

Owoce Lutyni

Sprzedaż prowadzona przez Anię Szlączkę jest niezwykle różnorodna i mobilna a wśród produktów dystrybuowanych przez Owoce Lutyni dominują te wytworzone u nich na miejscu, za wyjątkiem eventów w Sadzie, gdzie zapraszani są inni wytwórcy, w tym rzemieślnicy i rękodzielnicy. Produkty lokalne Krainy Łęgów można zakupić zarówno podczas wspomnianych imprez organizowanych pn. Święto Sadu, jak i bezpośrednio z ich spiżarki na miejscu w Lutyni, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się lub zamówieniu za pomocą komunikatorów społecznościowychna które bardzo sprawnie i szybko odpowiadają.
Gospodarstwo prowadzi również sprzedaż mobilną mając sieć stałych punktów odbioru produktów na terenie okolicznych miejscowości. Często harmonogram dostaw wyznaczają zamówienia od klientów.
Rodzaj produktów charakteryzuje brak cukru w produktach lub jego minimalny udział a zaliczają się do nich oprócz owoców z własnego sadu, soki, dżemy, powidła, octy itd. Do tego dochodzi pieczywo na własnym zakwasie. Należą do społeczności Slow Food Dolny Śląsk

Kontakt i Adres:
LUTYNIA k/Wrocławia ul. Pionierów 13B, 55-330 Miękinia
tel. 697 886 632
Facebook @owocelutyni

Papa Weed Poland

Znajduje się bezpośrednio przy drodze krajowej nr 94 na terenie Gospodarstwa Rolnego w Źródłach gdzie produkowany jest susz konopny, z którego powstają kojące nerwy herbatki proponowane w kilku odsłonach smakowych. W ich ofercie znajdują się jeszcze produkty innych producentów jak Ścinawskie Szparagi ale wśród ich klientów dominuje popyt na produkty konopne i też na takim kliencie się koncentrują, za to chętnie przyjmą zlecenia na Łęgowy Kosz produktów lokalnych!. Prowadzą również niezwykle sprawną sprzedaż poprzez sklep internetowy a więc warto kupować i=u nich bo to produkty z certyfikatem ekologicznym.

Kontakt i adres:
Gospodarstwo Rolne Urszula i Michał Majczak
Ul. Wschodnia 3 55-330 Źródła

tel. 668 448 684 i 664 046 560
www.papaweed.pl

winnica-63
winnica-34

Garnierówka

Klasztor po – Karmelicki “Garnierówka”. W murach dawnego Klasztoru Karmelitów znajduje się sklep z produktami lokalnymi

Parafia p.w. NMP z Góry Karmel w Głębowicach 
Anna Lis, Marta Nowak – Kuczma, Głębowice 46, 56-160 Wińsko, 669554892
https://www.facebook.com/garnierowka
https://goo.gl/maps/N4xMmzVtWeA5t7Rw8

Print Friendly, PDF & Email