Nasze punkty sprzedaży to najczęściej miejsca w których również powstają produkty lokalne lub są dostępne usługi turystyczne, czyli zależy nam żeby z jednej strony kojarzyć się z dobrymi produktami wytwarzanymi przez konkretnych ludzi i „sygnowanych” ich nazwiskami, a z drugiej strony chcemy żeby były symbolem miejsca, gdzie czas PŁYNIE inaczej, w swoim specyficznym (odrzańskim) nurcie.

Przystanek Łęgi

W cieniu klasztornych wież na placu klasztornym w dawnej Kancelarii Opata znajduje się sklepik z produktami lokalnymi prowadzony przez Stowarzyszenie Kraina Łęgów Odrzańskich. To tu kupicie i zobaczycie większość wyrobów hande mande,  rękodzielników i rzemieślników Akademii dizajnu Krainy Łęgów Odrzańskich  i nie tylko. Poza gadżetami i pamiątkami z regionu można tu zakupić produkty lokalne wytwórców spożywczych, miodziarzy, producentów rolnych  , a także zamówić Kosz prezentowy z produktami lokalnymi Krainy Łęgów Odrzańskich

Dziedziniec Klasztoru z rozłożystym Platanem  to świetne miejsce na całodzienny  piknik, dlatego skorzystaj z naszej propozycji zakupu produktów lokalnych a następnie wynajmu kosza piknikowego

Uzyskacie także informacje o ścieżkach, trasach  turystycznych na szlaku Odry i wielu innych destynacjach turystycznych w Krainie Łęgów Odrzańskich. Poza mapami i ulotkami można skorzystać  także przewodnika turystycznego i edukatora ekologicznego, który poprowadzi wycieczkę po okolicznych ścieżkach przyrodniczych i historycznych, przeprowadzi grę terenową z grupami szkolnymi, czy przeprowadzi quizy i łamigłówki .

 

Kontakt i Adres:

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Kraina Łęgów Odrzańskich”

Plac Klasztorny 1 56-100 Wołów; tel. 512 048 020; email: biuro@lgdodra.pl / www.lgdodra.pl

Tutaj również kupisz nasze produkty:

Maciejowy Sad 

Na terenie gospodarstwa sadowniczo- przetwórczego w firmowym sklepie można zakupić całą gamę produktów powstających w Maciejowym sadzie i nie tylko. Od płodów rolnych, owoców z gospodarstwa, poprzez soki owocowe, dżemy musy i konfitury a skończywszy na suszonych owocach i herbatkach.  Od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 18:00  dostępna jest  również część produktów lokalnych z terenu KŁO jak Ścinawskie Przetwory czy miody  jak również z sąsiednich terenów.

Kto nie zdąży w tych godzinach może liczyć na zakup produktów  w automacie sprzedażowym ustawionym przed posesją, dostępnym przez 24 h!!!

“Maciejowy Sad” Maciej Karczewski
ul. Wiśniowa 4, 55-330 Lutynia, 605331195, 693456338

http://maciejowysad.pl/
https://goo.gl/maps/HerQYSoRdLd8UFsa6

OWOCE LUTYNI

Sprzedaż prowadzona przez Anię Szlączkę jest niezwykle różnorodna, mobilna i niezwykle elastyczna a wśród produktów dystrybuowanych przez Owoce Lutyni dominują te wytworzone u nich na miejscu, za  wyjątkiem eventów w Sadzie, gdzie zapraszani są inni wytwórcy, w tym rzemieślnicy i rękodzielnicy. Produkty lokalne Krainy Łęgów można  zakupić zarówno podczas wspomnianych imprez organizowanych pn. Święto Sadu, jak i bezpośrednio  z ich spiżarki na miejscu w Lutyni, po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się lub zamówieniu za pomocą komunikatorów społecznościowych, na które bardzo sprawnie i szybko odpowiadają.

Gospodarstwo prowadzi również sprzedaż mobilną mając sieć  stałych punktów odbioru produktów na terenie okolicznych miejscowości. Często harmonogram dostaw wyznaczają zamówienia od klientów.

Rodzaj produktów charakteryzuje brak cukru w produktach lub jego minimalny udział  a zaliczają się do nich oprócz owoców z własnego sadu, soki, dżemy, powidła, octy  itd. Do tego dochodzi pieczywo na własnym zakwasie.

Należą do społeczności Slow Food Dolny Śląsk

“Owoce Lutyni” Anna Szlączka
ul. Wiśniowa 22, 55-330 Lutynia, 697886632

https://www.facebook.com/owocelutyni
https://goo.gl/maps/qBnHsoyc8orh2MLK7

Papa Weed Poland

Znajduje się bezpośrednio przy drodze krajowej nr 94 na terenie  Gospodarstwa Rolnego w Źródłach gdzie produkowany jest susz konopny, z którego powstają kojące nerwy herbatki proponowane w kilku odsłonach smakowych. W ich ofercie znajdują się jeszcze produkty innych producentów jak Ścinawskie Szparagi ale wśród ich klientów dominuje popyt na produkty konopne i też na takim kliencie się koncentrują, za to chętnie przyjmą zlecenia na Łęgowy Kosz produktów lokalnych!. Prowadzą również  niezwykle sprawną sprzedaż poprzez sklep internetowy a więc warto kupować i=u nich bo to produkty z certyfikatem ekologicznym.

Kontakt i adres :

Gospodarstwo Rolne Urszula i Michał Majczak  Ul. Wschodnia 3 55-330 Źródła

tel. 668 448 684 i 664 046 560 https://www.facebook.com/papaweedpolandhttp://www.papaweed.pl

“Bistro u Nowaków” Leszek Nowak
ul. Bolesława Krzywoustego 5/2, 55-330 Wróblowice 510950510
https://goo.gl/maps/ipm5hBaeuiQ6HFd66

“Sztuka Restaurant”

Półfinalista Master cheefa posiada w swojej karcie lokalne wina z Winnicy Jaworek oraz kilka pozycji z Lutyni na łęgowym regale dedykowanym produktom lokalnym. Potrafi też zaskakiwać i niejednokrotnie kreuje własne produkty jak mięsiwa w słoikach.

Mariusz Komenda
ul. Przyszkolna 3, 55-300 Środa Śląska; Centrum Kultury Alternatywnej, 731834810
https://g.page/sztuka-restaurant?share

“Swojskie z Wędzarni”

Niezwykłe wyroby wędliniarskie powstają dzięki doświadczeniu i wiedzy zdobytej w zawodzie masarza oraz w trakcie wieloletniego prowadzenia restauracji. Sposób robienia zakupów nie jest przypadkowy jak nie jest przypadkowa ich jakość. Najlepiej zamówić wędliny w każdy wtorek a odbiór piątek. Wynika to z tego że tego typu rzemieślnicza działalność nie jest ciągła, dzięki czemu jakość jest gwarantowana.

Piotr Zychowski
ul. Ciemna, 56-160 Wińsko, 884816191

https://goo.gl/maps/zqv6M2PEppP3ZUci9

Garnierówka w Głębowicach

Klasztorny sklepik jest wyposażony w pełną gamę produktów lokalnych dostępnych z obszaru Krainy Łęgów Odrzańskich. W związku z tym, że Garnierówka jest placówką hotelowo-gastronomiczną prowadzoną przez Radę Parafialną to najlepszym terminem na dokonanie w nim zakupu lokalnych smaków i rękodzieła jest weekend. Szczególnie polecamy zakupy od Maja do Października  w pierwszą niedzielę miesiąca gdy jest organizowana “Słodka Niedziela” w klasztornej kawiarence, połączona ze zwiedzaniem Klasztoru.

“Garnierówka” Parafia p.w. NMP z Góry Karmel w Głębowicach 
Anna Lis, Marta Nowak – Kuczma, Głębowice 46, 56-160 Wińsko, 669554892
https://www.facebook.com/garnierowka
https://goo.gl/maps/N4xMmzVtWeA5t7Rw8

Zagroda Edukacyjna “Jodłowy Młyn” Jerzy Więcławski
Stary Dwór 38, gmina Brzeg Dolny, 606207258
https://goo.gl/maps/UxBDUBwWSFjfe4DY9

UNIKATONIA concept spa & wellnes
Zielonogórska 1, 59-300 Lubin +48 767463481
https://unikatonia.pl/

“Przystanek Smaków” Szymon Bajek
ul. Wilkszyńska 11, 55-330 Wilkszyn, 510705818, 574171780
https://goo.gl/maps/zQBbkdyjdYmrvFvT7

FILMY REKLAMOWE

KRÓTKI FILMIK PROMUJĄCY PUNKTY SPRZEDAŻY PRODUKTÓW LOKALNYCH KRAINY ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH

 

FILM 30 – SEKUNDOWY

 

 

 

FILM PROMUJĄCY PUNKTY SPRZEDAŻY PRODUKTÓW LOKALNYCH KŁO – WERSJA 30 SEKUNDOWA

 

 

FILM 4-MINUTOWY 

Operacja pod nazwą  Promocja marki „Krainy Łęgów Odrzańskich” mająca na celu: Rozwój narzędzi do promocji lokalnych producentów
działających w ramach marki „Krainy Łęgów Odrzańskich” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Papa Weed Poland
ul. Wschodnia 3, 55-330 Źródła, 668 448 684
https://www.facebook.com/papaweedpoland
http://www.papaweed.pl

“Garnierówka” Parafia p.w. NMP z Góry Karmel w Głębowicach 
Anna Lis, Marta Nowak – Kuczma, Głębowice 46, 56-160 Wińsko, 669554892
https://www.facebook.com/garnierowka

“Przystanek Smaków” Szymon Bajek
ul. Wilkszyńska 11, 55-330 Wilkszyn, 510705818, 574171780

https://www.facebook.com/Przystanek-Smak%C3%B3w-Wilkszyn-108313297552599

Print Friendly, PDF & Email