tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Zakończenie kadencji Rady Stowarzyszenia LGD KŁO

W piątek, 13 grudnia 2019r. odbyło się ostatnie, pożegnalne posiedzenie Rady Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania Kraina Łęgów Odrzańskich. Tym razem było to posiedzenie wyjazdowe, Rada gościła w Garnierówce – pokarmelitańskim zespole kościelno-klasztornym w Głębowicach (gmina Wińsko).

W przepięknej, klimatycznej scenerii klasztornej, serdecznie podziękowaliśmy ustępującym członkom Rady, po 4 latach pracy na rzecz mieszkańców naszego regionu. Prezes LGD Jarosław Paczkowski wyraził ogromne uznanie dla pracy Radnych i nadzieję na dalsze kontakty i owocną współpracę na rzecz rozwoju Krainy Łęgów Odrzańskich. “- Państwa wiedza i doświadczenie są nieocenione dla tego regionu, dlatego dziękując za dotychczasowe zaangażowanie wierzę, że będziemy nadal korzystać z Państwa pomocy i doradztwa przy działaniach, inicjatywach podejmowanych w naszym Partnerstwie” – powiedział Jarosław Paczkowski podsumowując mijającą kadencje Rady.
Przybyli na pożegnalne spotkanie goście mogli wysłuchać historii powstania Garnierówki z ust samego gospodarza, księdza proboszcza Jarosława Olejnika, wziąć udział w pokazie warzenia piwa prowadzonego przez Macieja Abla oraz obejrzeć przygotowany specjalnie na tą okazję występ Kabaretu Blade Pojęcie.
Podczas uroczystości odbyło się również wręczenie nagród w Konkursie na Inicjatywę Partnerstwa 2019. Trzyosobowa komisja konkursowa przyznała: I miejsce dla Koła Gospodyń Wiejskich w Wilkowie (Gmina Głogów) za inicjatywę pn. „Ja i Ty – razem możemy więcej”; I wyróżnienie dla Stowarzyszenia Mieszkańców Wsi Radecz (Gmina Brzeg Dolny) za inicjatywę pn. “Rajd pieszy przez akacjowy zakątek”; II wyróżnienie dla Stowarzyszenia „W Rudnie jest cudnie” (Gmina Wołów) za inicjatywę pn. „Wilk i las natura wokół nas”. Natomiast Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Grodzanów (Gmina Brzeg Dolny) otrzymało podziękowania za udział w Konkursie.

Print Friendly, PDF & Email