Tutaj będziemy prezentować projekty, które otrzymały dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Znajdziecie tu pomysły na biznes, ale także różnego rodzaju inicjatywy, które wpisują się w naszą Lokalną Strategię Rozwoju (pod linkiem LSR do pobrania: https://drive.google.com/file/d/1Ny6S7jpLerLUbkB9C6z0Z7fHZruL8Jhn/view ) we wszystkich jej obszarach tzw. Przedsięwzięciach, czyli:
I TURYSTYKA NA “SZLAKU ODRY”
II MARKA “KRAINY ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH”
III PRZEDSIĘBIORCZY MIESZKAŃCY “KRAINY ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH”
IV AKTYWNE, WYKSZTAŁCONE I ZINTEGROWANE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE
V POZNAJEMY PRZYRODĘ I DZIEDZICTWO “KRAINY ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH”
Zachęcamy również do dzielenia się swoimi projektami, pomysłami – to miejsce może być dobrym startem na rozpoczęcie promocji Waszej firmy 🙂


I TURYSTYKA NA SZLAKU ODRY 

Kajakowo w Krainie Łęgów Odrzańskich (gm. Wińsko)

Wnioskodawca: Jarosław Paczkowski
Przyznana kwota pomocy: 100 000,00 zł
Całkowita wartość projektu: 100 000,00 zł

Zakres operacji: rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność – podejmowanie działalności gospodarczej.

Głównym celem operacji było maksymalne wykorzystanie weekedowego popytu na usługi turystyczne w Krainie Łęgów Odrzańskich. Cel operacji będzie osiągnięty przez możliwość zorganizowania spływu dla dwóch grup, każda po 30 osób w jednym czasie, co daje razem 60 osób w jeden weekend. Jak dodamy do tego możliwość zorganizowania spływów na 10 deskach SUP, to od razu zwiększa się nam rentowność operacji. Cel będzie możliwy do zrealizowania przez wprowadzenie na rynek kompleksowych usług turystycznych opartych na trzech kompleksowych ofertach: Dwudniowego spływu kajakowego z noclegami i ogniskiem na Szlaku Odry, jednodniowego spływu kajakowego z ogniskiem na Szlaku Odry, Spływu na deskach SUP Szlakiem Odry.

W ramach operacji zakupiono m.in.: kajaki dwuosobowe, deski SUP, kamizelki asekuracyjne i ratunkowe,  przyczepę do przewozu kajaków.

Partnerami projektu byli: FHU Maniek Mariusz Kulas, Gospoda Kobena w Chobieni, Krzysztof Postoł Tymowa, Joanna Woźnica Rudna, Klub Miłośników Aktywnego Wypoczynku Legnickie Morsy

Kontakt: http://www.meander.turystyka.pl/

Przebudowa i rozbudowa budynku gospodarczego na budynek mieszkalny z funkcją agroturystyczną w miejscowości Rusko, jako aktywna turystyka w Krainie Łęgów Odrzańskich” (gm. Malczyce)

Wnioskodawca: Dorota Gołąb
Przyznana kwota pomocy: 100 000,00 zł
Całkowita wartość projektu: 239 261,90 zł

Zakres operacji: rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność – podejmowanie działalności gospodarczej.

Celem operacji było rozpoczęcie działalności gospodarczej poprzez uruchomienie agroturystyki w zmodernizowanym budynku w Rusku na obszarze LGD Kraina Łęgów Odrzańskich. Przedsiębiorstwo oferować będzie usługi z zakresu: – udzielania noclegów dla małych rodzin, – z ofertą weekendową oraz dłuższego pobytu, z możliwością samodzielnego przygotowywania posiłków, – nauka jazdy konnej, – wynajem boksów dla koni, – w dłuższej perspektywie, usługi jazdy konnej i hipoterapii.

W ramach operacji wykonano remont i rozbudowę budynku gospodarczego na budynek mieszkalny z usługą agroturystyczną (część budowlana) – piętro budynku, oraz zaadaptowano parter na stajnię z boksami dla 5 koni, z przeznaczeniem dla koni Wnioskodawcy oraz możliwością wynajmu boksa dla potencjalnych chętnych właścicieli koni. Przygotowano instalację elektryczną, instalację sanitarną oraz wykonano prace wykończeniowe wewnątrz budynku.

Partnerami projektu byli: Hydro-Iniekt Adrian Gołąb Wrocław

Kontakt: AGROTURYSTYKA RUSKO – WDM DOROTA GOŁĄB, ul. SZKOLNA 6B, 55-320 RUSKO, TEL: 607 869 418

Facebook: Agroturystyka, stajnia “Złoty Koń”

Tutaj znajdziecie  Agroturystykę na mapie: https://goo.gl/maps/bNxeNkBrNLzyCFVn8

(NIE)WINNY REJS – nowa oferta w Krainie Łęgów Odrzańskich

W ramach realizacji operacji pn.”Enoturystyka na Szlaku Odry – nowy pakiet turystyczny w Krainie Łęgów Odrzańskich” powstała innowacyjna oferta turystyczna.

Print Friendly, PDF & Email

Rajdy konne – antidotum na dolegliwości cywilizacyjne

W Dębnie, koło Wołowa, powstał ośrodek jeździecki, który oferuje niezwykłe rajdy konne, podczas których zanurzysz się  po uszy w naturze doliny Jezierzycy czy Dębnańskich bagien…

Print Friendly, PDF & Email

Złota Podkowa w Krainie Łęgów Odrzańskich

Szukasz miejsca na imprezę okolicznościową, plenerową lub organizację szkoleń? Miejsce spotkań Złota Podkowa Rusko przychodzi z pomocą 🙂

Print Friendly, PDF & Email

Glamping w jurcie czyli wypocznij w stylu glamour 🙂

W Krainie Łęgów Odrzańskich powstało nowe, bardzo klimatyczne miejsce wypoczynku i rekreacji.

Print Friendly, PDF & Email

Stajnia Warzyna Elżbieta Such

Na Szlaku Odry rozwinęło się miejsce przyjazne nie tylko dla miłośników jazdy konnej. Stajnia w Głosce prowadzi naukę jazdy konnej dla poczatkujących i zaawansowanych, przejażdżki w terenie m.in. wzdłuż Odry, naukę skoków i wiele innych aktywności dla małych i dużych jeźdźców.

Print Friendly, PDF & Email

Naroczyce w Gminie Rudna – nowy przystanek na Szlaku Odry.

Na rowerowym Szlaku Odry powstał nowy, bardzo atrakcyjny przystanek nad stawem – koniecznie się tu zatrzymajcie! Naroczyce w gminie Rudna 🙂

Print Friendly, PDF & Email

II MARKA LOKALNA “KRAINY ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH”

Modernizacja zakładu w celu rozwoju oferty produktów lokalnych Krainy Łęgów Odrzańskich (gm. Ścinawa)

Wnioskodawca: Zakład Handlu i Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego “Ścinawa” Spółka Cywilna
Przyznana kwota pomocy: 300 000,00 zł
Całkowita wartość projektu: 529 335,58 zł

Zakres operacji: rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność – rozwijanie działalności gospodarczej.

Celem operacji było podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez poszerzenie oferty o nowe produkty lokalne, unowocześnienie infrastruktury zakładu  oraz utworzenie nowego miejsca pracy.

W ramach operacji zbudowano halę magazynową, zakupiono i wdrożono dwie nowe linie technologiczne, zakupiono  etykietarkę, tunel zgrzewczy z pakowarką, szatkownicę do warzyw i dwa wózki widłowe.

Kontakt: zhpow-scinawa.com.pl

fb: https://www.facebook.com/zhpow.scinawa

Dwa nowe punkty sprzedaży produktów lokalnych KŁO

Dzięki realizacji operacji pn. “Kolaż produktów lokalnych Krainy Łęgów Odrzańskich” powstały dwa punkty sprzedaży.

Print Friendly, PDF & Email

Rodzinna Klubokawiarnia MAŁPI GAJ w Wołowie

W Wołowie przy ul. Leśnej powstała bardzo kolorowa i radosna Rodzinna Klubokawiarnia gdzie dzieci mogą szaleć do woli, a rodzice odpocząć przy kawie.

Print Friendly, PDF & Email

III PRZEDSIĘBIORCZY MIESZKAŃCY “KRAINY ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH”

Doradztwo żywieniowe i dietetyczne & Warsztaty kulinarne w Krainie Łęgów Odrzańskich” (gm. Miękinia)

Wnioskodawca: Kamila Seifert – Jędrzejczak
Przyznana kwota pomocy: 60 000,00 zł
Całkowita wartość projektu:  66 616,00 zł

Zakres operacji: rozwój przedsiębiorczości na obszarze wiejskim objętym strategią rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność – podejmowanie działalności gospodarczej.

Celem operacji było stworzenie nowego miejsca pracy poprzez założenie i prowadzenie działalności gospodarczej z zakresu doradztwa żywieniowego i dietetycznego oraz warsztatów kulinarnych.

W ramach operacji zakupiono sprzęt i wyposażenie niezbędne do prowadzenia gabinetu dietetyki, konsultacji online, wizyt domowych u pacjentów oraz warsztatów żywieniowych w szkołach, m.in. analizator wagi ciała, waga medyczna, wzrostomierz ultradźwiękowy i inne.

Kontakt: https://www.healthymenu.pl/

fb: https://www.facebook.com/healthymenupl

Lawendowe klimaty w Krainie Łęgów Odrzańskich

LAWENDOWE KLIMATY w Krainie Łęgów Odrzańskich – to przedsięwzięcie wielowymiarowe, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie interesującego 🙂

Print Friendly, PDF & Email

Przyjazny Gabinet Logopedyczny LOGO FAFA w Wołowie

Z pomocą dofinansowania na podejmowanie działalności gospodarczej w ramach programu LEADER, powstał na terenie Lokalnej Grupy Działania nowoczesny Gabinet Logopedyczno-Edukacyjny LOGO FAFA.

Print Friendly, PDF & Email

Muzyka Łemkowska w Krainie Łęgów Odrzańskich

Półfinalistka 9. edycji programu „Voice of Poland” dzięki LGD „Kraina Łęgów Odrzańskich” realizuje swoje muzyczne marzenia.

Print Friendly, PDF & Email

Nowoczesna pielęgniarka w Krainie Łęgów Odrzańskich

W Lutyni gm. Miękinia, powstała nowa firma świadcząca usługi pielęgniarskie oraz doradztwa żywieniowego w domu, u pacjenta.

Print Friendly, PDF & Email

Rzemiosło artystyczne w Krainie Łęgów Odrzańskich

Dzięki premii na podejmowanie działalności gospodarczej powstała nowa firma lokalna zajmująca się rzemiosłem artystycznym i dekoracją wnętrz w Lutyni.

Print Friendly, PDF & Email

ŁĘGI ODRZAŃSKIE Z WŁASNYM UJĘCIEM WODY

Pomysł na założenie własnej działalności gospodarczej narodził się rok temu – opowiada Pan Bartłomiej z Pisarzowic, beneficjent pomocy na podejmowanie działalności gospodarczej w działaniu 19.2 PROW.

Print Friendly, PDF & Email

Nowa firma eventowa na terenie Krainy Łęgów Odrzańskich

“Lokalna firma eventowa w Krainie Łęgów Odrzańskich” to tytuł projektu w ramach którego powstała w Ścinawie firma EVENT EKSPRESS

Print Friendly, PDF & Email

Garncarstwo na nowo czyli pracownia ceramiczna w Malczycach

W Krainie Łęgów Odrzańskich powstała pracownia w której tradycyjne rzemiosło łączy się z nowoczesnym designem.

Print Friendly, PDF & Email

Kompleksowa rehabilitacja dzieci i niemowląt w Krainie Łęgów Odrzańskich

W Brzegu Dolnym powstał nowy gabinet świadczący kompleksowe usługi rehabilitacji dla dzieci i niemowląt, w zakresie: diagnostyka dzieci i niemowląt;

Print Friendly, PDF & Email

Łęgowa Zagroda – edukacja i wypoczynek w Krzelowie

Łęgowa Zagroda – to nowe miejsce na mapie atrakcji Krainy Łęgów Odrzańskich. W Krzelowie, w gminie Wińsko, położonym przy drodze krajowej nr 36, wypoczniesz i wiele się nauczysz.

Print Friendly, PDF & Email

IV AKTYWNE, WYKSZTAŁCONE I ZINTEGROWANE SPOŁECZEŃSTWO OBYWATELSKIE

Wyjazd studyjny seniorów do Głębowic

W dniach 25-26 października, seniorzy z terenu gminy Ścinawa uczestniczyli w wyjeździe studyjnym do miejsca gdzie przyroda Łęgów Odrzańskich przenika się ze wspaniałym dziedzictwem kulturowym.

Print Friendly, PDF & Email

Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie aktywizuje mieszkańców Krainy Łęgów Odrzańskich

W ramach projektu pn. “CTiK aktywizuje mieszkańców Krainy Łęgów Odrzańskich” upowszechniamy wiedzę o Krainie Łęgów Odrzańskich

Print Friendly, PDF & Email

V POZNAJEMY PRZYRODĘ I DZIEDZICTWO “KRAINY ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH”

Stodoła w Jodłowym Młynie jako przykład szachulcowej zabudowy na Szlaku Odry

W zabytkowym Jodłowym Młynie w Starym Dworze prowadzone są prace restauracyjne i konserwacyjne

Print Friendly, PDF & Email

Chronimy dziedzictwo na Szlaku Odry – Kościół pw. Św. Marcina w Krzelowie

W Kościele pw. Św Marcina w Krzelowie w gminie Wińsko, odrestaurowano witraże okienne w nawie głównej kościoła.

Print Friendly, PDF & Email

Niezwykły “ołtarz rolników” w głębowickim kościele po renowacji

Ołtarz boczny św. Jadwigi, to jeden z 7 ołtarzy bocznych w kościele parafialnym w Głębowicach. Drewniany ołtarz zbudowany został w stylu rokokowym przez Antoniego Schulza.

Print Friendly, PDF & Email

Nowe witraże w Kościele p.w. Św. Marcina w Krzelowie

Już można podziwiać wspaniałą robotę konserwatorską w Kościele w Krzelowie.

Print Friendly, PDF & Email

Śladami Św Jadwigi Śląskiej przez Lubiąż

Śladami św. Jadwigi Śląskiej w Krainie Łęgów Odrzańskich –  to projekt dofinansowany w ramach działania Leader, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020, realizowany przez Powiat Wołowski.

Print Friendly, PDF & Email

Mathaus Knote rzeźbiarz Krainy Łęgów Odrzańskich

Pod takim tytułem realizowany jest projekt mający na celu remont elewacji kościoła w Łososiowicach oraz udostępnienie go turystom do zwiedzania.

Print Friendly, PDF & Email
Print Friendly, PDF & Email