tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Hej rozpiera Was energia – to może już pora aby zacząć działać i wziąć sprawy w swoje ręce !!!

Docierajcie do nas pieszo, rowerem, kajakiem przez las przez pola – ale póki co dzwońcie, piszcie i dowiadujcie się jak daleko i wysoko możecie puścić wodze fantazji i co ciekawego możecie zrobić w Waszych miejscowościach.

Jest szansa na pozyskanie do 6 000 zł na najciekawszy projekt. Jeżeli macie pomysły, aby po ciężkim okresie rozruszać siebie i lokalną społeczność – dzwońcie i piszcie! Więcej informacji w zakładce  https://www.lgdodra.pl/dzialaj-lokalnie/nabory/.

Już wkrótce rusza kolejna edycja programu Działaj Lokalnie. Jeżeli jesteście kreatywni, chcecie coś zmienić w swojej małej lokalnej społeczności, nauczyć się gotować, a może chcielibyście nauczyć seniorów jak poruszać się po wirtualnym świecie, lub też wspólnie poćwiczyć, pozwiedzać. A może ktoś chciałby się nauczyć ………….. och  jest wiele możliwości, które możecie zrealizować dzięki programowi 🙂  ale uwaga! oprócz pomysłów i pracy jaką trzeba włożyć dobrze by było lubić ludzi 🙂  Bo wspólnie z nimi i dla nich chcecie działać. Więc pisząc projekty nie zapominajcie, że nie piszecie ich tylko dla siebie i wyłącznie z myślą o sobie. Pomyślcie jak wydać pieniądze mądrze i co moglibyście dobrego zdziałać dla innych i dla siebie.

Składanie wniosków rozpocznie się od 01 maja do 31 maja 2020 roku.

Wnioski należy składać poprzez Generator – system.dzialajlokalnie.pl

Harmonogram min 3-miesięcznego, max 6-miesięcznego projektu jest przewidziany na okres między  01 czerwca  2020r. – 31 grudnia 2020r.

GMINY OBJĘTE KONKURSEM: Brzeg Dolny, Głogów [gm. wiejska], Jemielno, Malczyce, Miękinia, Niechlów, Pęcław, Prochowice, Rudna, Ścinawa, Środa Śląska, Wińsko i Wołów.

WNIOSKODAWCY: organizacje pozarządowe posiadających osobowość prawną [np. fundacje, stowarzyszenia], grupy nieformalne, w których imieniu wniosek złoży organizacja pozarządowa lub przedszkole publiczne, szkoła publiczna, instytucja kultury, biblioteka publiczna albo ośrodek pomocy społecznej, grupy nieformalne, występujących z wnioskiem samodzielnie, jako tzw. Inicjatywa DL.

MAKSYMALNA KWOTA DOFINANSOWANIA: dotacje będą przyznawane w maksymalnej kwocie do 6 000 zł dla jednego realizatora.

Organizacje, które w ubiegłym roku dostały dotacje po raz pierwszy, a będą chciały kontynuować swoje cele w tym roku, będą mogły składać wnioski, z tym że powinny pamiętać aby wniosek nie był powtórzeniem działań z ubiegłorocznego wniosku tylko jego rozwinięciem, wzbogaceniem, a przede wszystkim większym zaangażowaniem mieszkańców w projekt.

W Konkursie nie będą finansowane działania akcyjne i jednorazowe wydarzenia (trwające krócej niż 3 miesiące).

Serdecznie zapraszam na konsultacje : Ewa Smutyło
tel.: 76/ 858 45 45 , 512 048 020
e-mail: ewasmutylo@lgdodra.pl lub dzialajlokalnie@lgdodra.pl

Uwaga na stronie lgdodra.pl w zakładce Działaj Lokalnie znajdziecie prezentacje, regulamin konkursu, wzór wniosku, kartę monitoringu. Możecie również poczytać jakie wnioski i kto w ostatnich trzech latach otrzymał dotację na realizację własnych pomysłów.

Poniżej zdjęcia ze zrealizowanych projektów w Krainie Łęgów Odrzańskich z lat ubiegłych. 

Print Friendly, PDF & Email