tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

To już IX Festiwal Produktu Lokalnego w Krzydlinie Wielkiej

12 sierpnia zapraszamy do Krzydliny Wielkiej nie tylko na Festiwal Produktu Lokalnego ale także na otwarcie ŚCIEŻKI TURYSTYCZNEJ ŁĄCZNIK


Stowarzyszenie Mieszkańców Krzydliny Wielkiej ”KREDA” zaprasza w dniu 12.08.2023 od godz.13.00 na plac rekreacyjny Oaza w Krzydlinie Wielkiej , gdzie po raz kolejny jest organizowany Festiwalu Produktu Lokalnego. Wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarz kulturalny regionu. W trakcie imprezy przeprowadzony będzie konkurs na NAJLEPSZE PRODUKTY LOKALNE w trzech kategoriach :
I wyroby rękodzielnicze
II art. Spożywcze
III Miody i przetwory
Zachęcamy do udziału i wystawienia stoisk, jeszcze można się zgłaszać do organizatorów, najlepiej przez facebooka:
https://www.facebook.com/stowarzyszeniekreda
IX Festiwal Produktu Lokalnego jest kontynuacją poprzednich edycji festiwalu, poprzez popularyzację zdrowej, tradycyjnej lokalnej żywności która cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu wołowskiego, a także regionu dolnośląskiego. Udział w wydarzeniu upowszechnia, popularyzuje wiedzę z zakresu sposobów wytwarzania tradycyjnymi metodami produktów spożywczych, wyrobów rzemieślniczych. Natomiast występy zespołów ludowych przybliżą muzykę ludową, zwłaszcza stare, zapomniane utwory.
Festiwalu Produktu Lokalnego wpływa na popularyzację rzemiosła ludowego, wypromowanie produktów lokalnych, wskazania zalet i właściwości zdrowej lokalnej żywności. Pozyskanie stałych odbiorców przyczyni się do promocji produktów lokalnych Dolnego Śląska.
Podczas festiwalu odbędzie się: konkurs produktów lokalnych którego celem jest zgromadzenie wiedzy o oryginalnych produktach naszego regionu dla celów promocji powiatu wołowskiego.
Wystawiane do konkursu produkty mogą brać udział w 3 kategoriach: wyroby rzemieślnicze, miody i przetwory, ciasta i potrawy.
Odbędzie się także:
wspólna zabawa do białego rana , zabawy animacyjne, gry i konkursy dla dzieci i dorosłych
– PREZENTACJA ESTRADOWA – prezentacja tradycji ludowego grania i śpiewania

– PREZENTACJA PRODUKTÓW LOKALNYCH – tradycyjne kuchnie regionu Dolnego Śląska, a także innych regionów kraju. Podczas imprezy lokalni wytwórcy będą promować się na stoiskach swoje wyroby kulinarne . Na stoiskach będzie można degustować lub kupić lokalne potrawy regionalne oraz degustować nalewki i miody.

Twórcy rękodzieła będą prezentować i sprzedawać wyroby.

Odbędzie się też oficjalne otwarcie ścieżki turystycznej ŁĄCZNIK, więcej informacji na profilu projektu pn.”ŁĄCZNIK – ŚCIEŻKA TURYSTYCZNA” dofinansowanego ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Programu „Lokalne Partnerstwa PAFW”https://www.facebook.com/lacznik.sciezkaturystyczna

Podczas Festiwalu odbędzie się FORUM RĘKODZIELNIKÓW KRAINY ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH.

Na wydarzeniu nie zabraknie również przedstawicieli i doradców LGD Krainy Łęgów Odrzańskich, szukajcie nas pośród kolorowych stoisk naszych rękodzielników i producentów! Do zobaczenia w Krzydlinie Wielkiej!

Print Friendly, PDF & Email