tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Polecamy konkursy grantowe DYPLOM Z MARZEŃ i mPotęga

Polecamy Państwa uwadze dwa interesujące konkursy grantowe, pierwszy – “Dyplom z Marzeń” na uruchomienie lokalnych programów stypendialnych oraz mPotęga – granty na naukę matematyki. Szczegóły i linki do stron z informacjami poniżej.

„Dyplom z Marzeń” to konkurs skierowany do lokalnych NGO i grup nieformalnych działających lokalnie, które prowadzą lub są zainteresowane uruchomieniem lokalnych programów stypendialnych dla uzdolnionej młodzieży z małych miejscowości i chciałyby dołączyć do koalicji partnerów uczestniczących w Programie Stypendiów Pomostowych.

Organizacje uczestniczące w programie mogą rekomendować swoich kandydatów do stypendiów pomostowych na I rok studiów. Termin zgłoszeń do konkursu upływa 9 maja 2020 r.

Do pobrania szczegółowe informacje o programie: Daj szansę na Dyplom z Marzeń!

A tutaj link do ogłoszenia: https://www.stypendia-pomostowe.pl/oglaszamy-konkurs-dyplom-z-marzen-2/#post-12081 


Nadchodzi mPotęga –  matematyczna rewolucja – czekają granty na projekty edukacyjne w VII edycji programu. Trwa nabór wniosków do VII edycji mPotęgi: czekają granty do 8 tys. zł na naukę matematyki. Fundacja mBanku w partnerstwie z Fundacją Dobra Sieć po raz siódmy wesprą niestandardowe sposoby nauczania matematyki.

W rozpoczętym właśnie programie mPotęga wnioskodawcy mogą ubiegać się o granty w wysokości od 2 do 8 tys. zł. W tym roku ogłoszone zostały 2 konkursy:
– na projekty skierowane do uczniów klas 4-6 szkół podstawowych;
– na projekty skierowane do uczniów klas 7-8 szkół podstawowych.
Program mPotęga ma za zadanie popularyzować matematykę wśród dzieci i młodzieży i pokazać im, jak bardzo potrzebna w codziennym życiu jest umiejętność sprawnego liczenia i logicznego myślenia.
Zasady mPotęgi są proste:
– Programem grantowym obejmujemy dzieci i młodzież uczące się w klasach 4-6 szkoły podstawowej (I Konkurs) lub 7-8 szkoły podstawowej (II Konkurs).
– Wniosek mogą złożyć: szkoły podstawowe, uczelnie wyższe, organizacje pozarządowe, biblioteki oraz grupy nieformalne z całej Polski.
– Propozycje powinny pokazywać innowacyjne, nieszablonowe podejście do nauki matematyki.
– Przyznajemy granty w wysokości od 2 tys. do 8 tys. zł. (w zależności od Konkursu)
Każdy, kto złoży wniosek o grant, otrzyma od nas bezpłatnie publikację ze scenariuszami lekcji matematyki i nie tylko.
Wnioski składane są wyłącznie elektronicznie, bez konieczności przesyłania wersji papierowej, do 11 maja 2020 r.
Print Friendly, PDF & Email