tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Andrzejkowy Event Geocachingowy w Garnierówce

W weekend 26-28 listopada niewielkie dolnośląskie Głębowice przeżyły coś na kształt oblężenia

– do pokarmelitańskiego obiektu klasztornego zjechała się niemal setka (!) miłośników geocachingu, by wziąć udział w Geocachingowych Andrzejkach w Garnierówce, współorganizowanych przez LGD Kraina Łęgów Odrzańskich i Fundację EventSilesia. Poszukiwacze skarbów przybyli z najróżniejszych stron Polski, między innymi z Górnego Śląska, Warszawy, Szczecina, Poznania, Wrocławia, Zielonej Góry.

Od samego rana na mapie Głębowic i okolic pojawiły się nowe projekty geocachingowe. Można było udać się na spacer do Trzcinicy Wołowskiej, poszukując skrzynek na kapliczkowym szlaku i przy okazji testując nowego questa „Głębowicka wyprawa z Garnierem”. Pojawiły się też skrzynki w ciekawych miejscach okolicznych miejscowości, a także na terenie Garnierówki. Tam właśnie już od późnego popołudnia płonęło ognisko, przy którym serwowano lokalne specjały – kiełbaski oraz wybornego korzennego grzańca. Punktualnie o godz. 18.00 prezes LGD Jarosław Paczkowski powitał gości, a przewodniczka Agata zaprosiła wszystkich na nocne zwiedzanie krypty, piwnic, wirydarza, biblioteki, zakrystii i wieży kościoła. Każdy z uczestników otrzymał kartę z grą i musiał wykazać się czujnością, by poprawnie rozwiązać wszystkie zagadki.

Po zwiedzaniu przyszedł czas na radosną wielogodzinną integrację w klasztornym refektarzu. Dla wszystkich gości przygotowano pamiątkowe przypinki i drewniaczki, a także cały gar pysznego bigosu. Na stołach królowały gry planszowe, a głośne śmiechy i zabawy trwały do bardzo późnych godzin nocnych.

Całą imprezę udało się zorganizować w ramach projektu współpracy GEOTROP, realizowanego przez LGD Kraina Łęgów Odrzańskich, LGD Wadoviana i LGD Dolina Soły. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia, a zwłaszcza bardzo gościnnej ekipie z głębowickiej Garnierówki.

Relację przygotował Leszek Rydz, zdjęcia wykonali: Leszek Rydz, Mariusz Mariosek, Agata Chwiszczuk

Print Friendly, PDF & Email