tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Andrzejkowy Event Geocachingowy w Garnierówce

W weekend 26-28 listopada niewielkie dolnośląskie Głębowice przeżyły coś na kształt oblężenia

– do pokarmelitańskiego obiektu klasztornego zjechała się niemal setka (!) miłośników geocachingu, by wziąć udział w Geocachingowych Andrzejkach w Garnierówce, współorganizowanych przez LGD Kraina Łęgów Odrzańskich i Fundację EventSilesia. Poszukiwacze skarbów przybyli z najróżniejszych stron Polski, między innymi z Górnego Śląska, Warszawy, Szczecina, Poznania, Wrocławia, Zielonej Góry.

Od samego rana na mapie Głębowic i okolic pojawiły się nowe projekty geocachingowe. Można było udać się na spacer do Trzcinicy Wołowskiej, poszukując skrzynek na kapliczkowym szlaku i przy okazji testując nowego questa „Głębowicka wyprawa z Garnierem”. Pojawiły się też skrzynki w ciekawych miejscach okolicznych miejscowości, a także na terenie Garnierówki. Tam właśnie już od późnego popołudnia płonęło ognisko, przy którym serwowano lokalne specjały – kiełbaski oraz wybornego korzennego grzańca. Punktualnie o godz. 18.00 prezes LGD Jarosław Paczkowski powitał gości, a przewodniczka Agata zaprosiła wszystkich na nocne zwiedzanie krypty, piwnic, wirydarza, biblioteki, zakrystii i wieży kościoła. Każdy z uczestników otrzymał kartę z grą i musiał wykazać się czujnością, by poprawnie rozwiązać wszystkie zagadki.

Po zwiedzaniu przyszedł czas na radosną wielogodzinną integrację w klasztornym refektarzu. Dla wszystkich gości przygotowano pamiątkowe przypinki i drewniaczki, a także cały gar pysznego bigosu. Na stołach królowały gry planszowe, a głośne śmiechy i zabawy trwały do bardzo późnych godzin nocnych.

Event został zorganizowany w ramach projektu współpracy GEOTROP, realizowanego przez LGD Kraina Łęgów Odrzańskich, LGD Wadoviana i LGD Dolina Soły. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tego wydarzenia, a zwłaszcza bardzo gościnnej ekipie z głębowickiej Garnierówki.

Event został zrealizowany w ramach projektu współpracy pt. „Geograficzne Elementy Oraz Turystyczne Regiony Odkrywamy (z) Pasją”.

Cel operacji
Celem projektu współpracy jest zachowanie dziedzictwa lokalnego i wypromowanie obszarów objętych LSR na obszarze 3 współpracujących LGD poprzez stworzenie ścieżek geocachingowych, wydanie mini przewodnika oraz zorganizowanie imprez.
Działania w projekcie/produkty:
1. Szkolenie animatorów geocachingu (8 osób z każdego LGD, łącznie 24 osoby).
2. Stworzenie geościeżek oraz wykonanie geoskrytek. Planuje się stworzyć jedną główną ścieżkę geocachingową łączącą obszary 3 LGD oraz indywidualne geościeżki na terenie każdego z partnerów. W ramach projektu każdy z partnerów projektu współpracy na terenie swojego LGD przygotuje geościeżki skupione wokół najbardziej interesujących/wartościowych miejsc. Tematyka geościeżek dotyczyć będzie dziedzictwa lokalnego: kulturowego, przyrodniczego, turystycznego oraz rekreacji.
3. Projekt i wykonanie woodcoinów. W ramach projektu planuje się wykonanie woodcoinów – drewnianych krążków z grawerem laserowym, które stanowią element kolekcjonerski w geocachingu. Zaplanowano wykonanie 3600 sztuk woodcoinów (1200 szt. na każde LGD).
4. Mini wydawnictwo „Geocaching w pigułce”, nakład: 3000 sztuk (1000 szt. na każde LGD).
5. Organizacja imprez promujących powstałe geościeżki: LGD Kraina Łęgów Odrzańskich: 3 eventy, LGD Wadoviana: 2 eventy, LGD Dolina Soły: 5 eventów.

Rezultaty:
• Przygotowanie grupy 24 animatorów geocachingu do pracy w terenie.
• Stworzenie 1 wspólnej geościeżki na terenie 3 LGD, składającej się z 15 punktów oraz stworzenie geościeżek na terenie partnerskich LGD: LGD KŁO: 5 geościeżek, 150 skrytek, LGD Wadoviana: 4 geościeżki, 40 skrytek, LGD Dolina Soły: 1 geościeżka, 50 skrytek.
• Wykonanie 3600 sztuk woodcoinów.
• Wydanie broszury „Geocaching w pigułce”, nakład 3000 sztuk.
• Organizacja imprez promujących powstałe geościeżki na terenie partnerskich LGD, łącznie 10 eventów.


Relację przygotował Leszek Rydz, zdjęcia wykonali: Leszek Rydz, Mariusz Mariosek, Agata Chwiszczuk

Print Friendly, PDF & Email