tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Narodowe czytanie w Ścinawie

Wraz z Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną w Ścinawie zapraszamy na Narodowe Czytanie.

Wspólne czytanie „Nad Niemnem” ???? odbędzie się 11 września 2023 roku o godzinie 9:00 w sali widowiskowej Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie. To już 12. edycja „Narodowego Czytania”. Tym razem wybrana została powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” jako jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej, podejmujący tematykę Powstania Styczniowego, którego 160 – lecie obchodzone jest w 2023 roku.

Zapraszamy również gorąco na spotkanie autorskie z Panią Pauliną Kopeć – Ziembowicz autorką książek Bajki z Lądka, pełnych niespodziewanych zwrotów akcji, toczących się na urokliwych uliczkach Lądka Zdroju. Warto dodać, że współautorem książek jest córeczka Pani Pauliny – Kalinka.

Będziemy tam i my 🙂 czytając Nad Niemnem ale również ze stoiskiem informacyjno – promocyjnym. Porozmawiamy o pozyskiwaniu funduszy na realizację działań, nie tylko kulturalnych w ramach działania LEADER, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, ale również i o nowej , perspektywie finansowej, zapraszamy 🙂

Więcej informacji na stronie Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie:

Narodowe Czytanie 2023 – „Nad Niemnem”

Print Friendly, PDF & Email