tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Wizyta studyjna z Babą na rowerze ;-)

Zapraszamy na wizytę studyjną do pięknego Dziewina położonego nad Odrą, w gminie Ścinawa.

Dziewin to prężne sołectwo, w którym realizowanych jest wiele ciekawych inicjatyw, między innymi dofinansowanych ze środków LEADER,-PROW na lata 2014-2020, dlatego warto przyjrzeć się im bliżej, aby zaczerpnąć wiedzy ale przede wszystkim inspiracji na nowy okres finansowania 🙂

Zapraszamy na jednodniową wizytę studyjną do Dziewina w dniu 10.09.2023r., gdzie zapoznamy się ze zrealizowanymi projektami w ramach EKOMUZEUM OSADY RYBACKIEJ i nie tylko. W programie zwiedzanie Galerii Dziewin, przedstawienie projektów realizowanych w miejscowości, spotkanie z animatorami, wycieczka rowerowa z edukatorami przyrodniczymi po terenie Łęgów Odrzańskich, wymiana doświadczeń przy ognisku i biesiada z produktami lokalnymi.

Spotykamy się w Dziwienie pod nr 9, o godz.12:00 (istnieje możliwość zapewnienia transportu ze Ścinawy, prosimy zgłosić taką potrzebę do biura LGD), następnie wyruszymy rowerami do w stronę Jurcza, wałami wzdłuż Odry, cała trasa liczy ok 18 km, na trasie planowane są “przyrodnicze” przystanki z wykładami edukatora edukacji przyrodniczej i ekologicznej, oraz quizy i konkursy wiedzy o łęgach.

Po powrocie do miejscowości zwiedzimy Galerię Dziewin, spotkamy się z animatorami oraz zarządem Stowarzyszenia Aktywny Dziewin i prezeską Fundacji Osada rybacka Dziewin.

Po części merytorycznej zapraszamy na poczęstunek z produktów lokalnych. Zakończenie wizyty planowane na godz.17:00

Zapewniamy rowery, ale prosimy o zapisy (zapisy do dnia 08.09.2023, o zapisaniu decyduje kolejność zgłoszeń!) pod nr tel: 509 347 189 lub email: biuro@lgdodra.pl

Print Friendly, PDF & Email