tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Naturalne Hand Made – firma stworzona z pasji do natury i naturalnej pielęgnacji ciała

Pani Małgorzata Płomińska, która założyła firmę korzystając ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 – LEADER, opowiada o swojej przygodzie z biznesem.

Pomysł na złożenie firmy narodził się niemal przypadkiem jak to się często w życiu zdarza.
Moje zainteresowanie zielarstwem i naturalnymi kosmetykami zaczęło się kilka lat temu, a było wynikiem poszukiwania odpowiedniego dla mnie kremu, którego nie mogłam niestety znaleźć na półce sklepowej. Syntetyczne składniki zawarte w kosmetykach, nikłe ilości wartościowych substancji, mnóstwo wypełniaczy i składników mających dawać efekt „natychmiastowej poprawy wyglądu

–   to wszystko spowodowało, że zaczęłam sama przygotowywać sobie kremy, mydła, szampony i inne naturalne specyfiki.

Jednocześnie brałam udział w kursach i szkoleniach tematycznych, jak również rozpoczęłam edukację w zawodzie naturoterapeuty.

Ścieżka bazująca na doświadczeniu i edukacji doprowadziła mnie do miejsca, w którym swoją wiedzą mogę dzielić się z innymi, podczas warsztatów czy spotkań edukacyjnych.

W ramach spotkań dowiesz się jak w prosty sposób przygotować dla siebie zdrowe, odżywcze kosmetyki, jakie rośliny są wskazane dla ciebie, jak je przetwarzać i wykorzystywać w produktach do pielęgnacji skóry.

Z chęcią nauczę cię jak zrobić krem, maść, balsam, olejek czy piankę do mycia, dezodorant, tonik, ziołową sól do kąpieli, puder, mydło czy też kulę kąpielową, itp.

Spytasz dlaczego warto uczyć się tego wszystkiego? Z odżywianiem i pielęgnacją skóry jest podobnie jak z przygotowywaniem sobie dobrych posiłków. Skóra jest ogromnym organem absorpcyjnym organizmu- u dorosłego człowieka zajmuje aż 1,5 m2 powierzchni chłonnej, stąd wartą ją karmić tym co najlepsze 🙂

Oto kilka przykładów dlaczego warto używać własnoręcznie zrobionych kosmetyków:

Wiesz, co nakładasz na skórę– możesz tak skomponować skład, aby był najlepszy dla ciebie. Kosmetyki naturalne są jak porządny domowy obiad, natomiast wiele produktów z drogerii można porównać do jedzenia w fast foodzie, które zaspokaja głód ale nie sprzyja zdrowiu.

Używasz świeżych produktów- przygotowując kosmetyk samodzielnie możesz zrobić niewielką jego ilość, eliminując tym samym niepotrzebną, nadmiarową konserwację. Ponadto możesz korzystać ze świeżych, sezonowych i lokalnych roślin, czyli dostarczać tego, co w danym momencie oferuje nam natura (z resztą nie bez przyczyny).

Uniwersalność– dysponując kilkoma podstawowymi składnikami, możesz przygotować kilka różnych kosmetyków, albo też jeden uniwersalny produkt, np. krem do całego ciała.

Oszczędność– wiele rzeczy można zrobić w domu za ułamek ceny sklepowej, ponadto stosunek ceny do jakości w większości przypadków będzie o niebo lepszy w porównaniu z produktami drogeryjnymi.

Wiedza, kreacja, eksperymenty, zabawa- poznasz nowe obszary, tj. świat ziół, nowych zapachów i faktur. Własnoręcznie stworzysz coś użytecznego, będziesz dotykać, wąchać, mieszać, ważyć, smarować się, a przede wszystkim dobrze się bawić w gronie znanych czy też nowopoznanych osób.

Ofertę warsztatową kieruję zarówno do osób indywidualnych, jak i grup, dla dorosłych oraz dzieci i młodzieży.
Dzięki pozyskanemu ze środków Unii Europejskiej dofinansowaniu w ramach inicjatywy LEADER dla operacji „Naturalne Hand Made w Krainie Łęgów Odrzańskich”  dysponuję odpowiednim sprzętem do prowadzenia warsztatów, mam też możliwość realizacji usług u klientów.

Serdecznie zapraszam do współpracy.

Małgorzata Płomińska
Naturalne Hand Made
Tel. 690 611 217
e-mail: biuro@naturalnehm.pl
Facebook: facebook.com/NaturalneHandMade
Instagram: naturalnehandmade

 

Celem realizowanej operacji jest „Podjęcie działalności gospodarczej w branży edukacyjnej w zakresie prowadzenia warsztatów dot. ochrony środowiska, przyrody, ekologii i terapii naturalnych”.  Przewidywane rezultaty to utworzenie miejsca pracy w formie samozatrudnienia.

Operacja realizowana jest w ramach Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Print Friendly, PDF & Email