tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Owoc Pasji w Krainie Łęgów Odrzańskich — powstaje videocast o lokalnych markach

Na terenie krainy Łęgów Odrzańskich powstała nowa firma świadcząca usługi nagrywania materiałów wideo promujących lokalne biznesy.


Małym przedsiębiorcom często trudno jest dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Właśnie z tego powodu narodził się pomysł stworzenia videocastu Owoc Pasji, czyli przestrzeni w której lokalne marki będą mogły się zaprezentować i dzięki temu skupiać na sobie uwagę potencjalnych klientów. Każdy odcinek ma powstać na bazie wywiadu przeprowadzonego z właścicielem firmy działającej na terenie Lokalnej Grupy Działania Kraina Łęgów Odrzańskich. W jego trakcie wymienione zostaną wszystkie najważniejsze cechy promowanej usługi lub produktu. Warstwa wizualna materiału docelowo ma być wzbogacona o ujęcia wideo, na których będą widoczne rzeczy, o jakich mówi przedsiębiorca. Ostatecznie każdy odcinek doczeka się publikacji w serwisie YouTube. Bohaterowie odcinków mogą wykorzystywać te materiały we własnych mediach społecznościowych, aby docierać do swoich stałych klientów, ale także stworzy to szansę dotarcia do zupełnie nowego grona, dzięki potencjałowi, który oferuje sama platforma.
Kto może pokazać swój biznes w odcinku Owocu Pasji?
Videocast Owoc Pasji to przestrzeń dla każdego. Odcinki mają być poświęcone lokalnym markom i promować powstające w Krainie Łęgów Odrzańskich rękodzieło, produkty spożywcze, biżuterię, kosmetyki i wydarzenia kulturalne. To również odpowiednie miejsce do zaprezentowania wszelkich usług świadczonych na wskazanym terenie.
Dlaczego właśnie videocast?
Videocast jest nowoczesną formą pokazania swojej działalności i pasji. Warstwa wizualna ma na celu utrzymać uwagę widza, dźwiękowa zaś zachęcić go do poznania szczegółów związanych np. z procesem powstawania określonych produktów. Publikowanie powstałych w ramach Owocu Pasji materiałów na platformie YouTube ma na celu zwiększenie zasięgu lokalnej marki i umożliwienie jej wypłynięcia na rynek ogólnopolski.
Owoc Pasji jako trampolina marketingowa
Wielu ludzi z pasją tworzy naprawdę piękne rzeczy i realizuje świetne usługi, ale wciąż spora część z nich nie ma umiejętności marketingowych, co realnie blokuje rozwój ich działalności. Owoc Pasji ma stanowić odpowiedź na taki właśnie problem.
Videocast ma w profesjonalny sposób pokazać działania firm z Krainy Łęgów Odrzańskich oraz stanowić rodzaj trampoliny marketingowej, w konsekwencji zwiększając możliwości dotarcia do nowej grupy odbiorców małym przedsiębiorcom.

Zapraszamy do kontaktu 🙂

Ines@nieustanne-wedrowanie.pl

 

Celem operacji pt. “Owoc Pasji w Krainie Łęgów Odrzańskich” jest utworzenie jednego miejsca pracy na zasadzie samozatrudnienia, z działalnością polegającą na tworzeniu atrakcyjnych marketingowo treści na potrzeby internetu, w tym szczególnie tych promujących region Krainy Łęgów odrzańskich, osoby i organizacje związane z regionem oraz tematykę odnoszącą się do ochrony środowiska, zachowania dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego.

Przewidywane rezultaty:  utworzenie jednego miejsca pracy.

Operacja pn. „”Owoc Pasji w Krainie Łęgów Odrzańskich” współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Print Friendly, PDF & Email