tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Mathaus Knote rzeźbiarz Krainy Łęgów Odrzańskich

Pod takim tytułem realizowany jest projekt mający na celu remont elewacji kościoła w Łososiowicach oraz udostępnienie go turystom do zwiedzania.

Parafia NMP Królowej Polski w Brzegu Dolnym wraz ze Stowarzyszeniem “Łośki” w Łososiowicach współrealizatorzy projektu, zapraszają turystów, a w szczególności rowerowych, do zwiedzania kościoła p.w. św. Jadwigi w Łososiowicach. Dyżury w zabytku będą pełnione od marca do października – w tym roku wyjątkowo – od sierpnia, w każdą sobotę, w godz. od 10 do 14. Startując z kościoła, początkowo żółtym szlakiem rowerowym, a także duktami leśnymi dojedziemy do Mojęcic, włączając się w nowo powstałą, rowerową ścieżkę Wołów-Lubiąż zbudowaną po dawnej linii kolejowej. W pocysterskim klasztorze w Lubiążu można zobaczyć wiele innych prac rzeźbiarza – Mathausa Knote, w szczególności kolumnę Maryjną na placu klasztornym z 1670 roku oraz figurę ECCE HOMO (1672) stojąca przed prywatnym budynkiem przy ul. Wojska Polskiego w Lubiążu.

Projekt pn. „Mathaus Knote rzeźbiarz Krainy Łęgów Odrzańskich” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Print Friendly, PDF & Email