tel. 509 347 189
biuro@lgdodra.pl

AKTUALNOŚCI

Hiperbaryczna terapia tlenowa – nieinwazyjna naturalna metoda terapeutyczna

W Krainie Łęgów Odrzańskich powstała nowa firma świadcząca usługi z zakresu terapii naturalnych.

Z pomocą dofinansowania na podejmowanie działalności gospodarczej w ramach programu LEADER, powstał na terenie Lokalnej Grupy Działania Kraina Łęgów Odrzańskich gabinet tlenoterapii hiperbarycznej “Po Zdrowie z Natury” w Centrum Zdrowia – Moc Natury w Wołowie przy ul.Piłsudskiego 32.

Dlaczego tlen jest istotny?

Nie ma potrzeby przekonywać, jak istotny jest tlen dla naszego życia. To, że oddychanie podtrzymuje wszystkie funkcje organizmu, jest powszechnie znane. Człowiek bez tlenu może przetrwać zaledwie kilka minut. Tlen to życie – to fakty, których wszyscy jesteśmy świadomi. Mniej oczywiste jest jednak to, że codzienna porcja tlenu, jaką otrzymujemy z powietrza, nie zawsze wystarcza, aby zaspokoić potrzeby organizmu.

Na szczęście medycyna znalazła rozwiązanie. Podobnie jak w przypadku braków witamin, gdzie suplementy mogą wspomóc niedobory pokarmowe, tak samo w przypadku niedoboru tlenu, możemy wesprzeć organizm, dostarczając mu niezbędnego tlenu podczas sesji w kapsule hiperbarycznej.

Kto może skorzystać z tlenoterapii hiperbarycznej?

Tlenoterapia hiperbaryczna (HbOT – Hyperbaric Oxygen Therapy) przeprowadzana w kapsule charakteryzuje się szerokim spektrum zastosowań. Zaczynając od wsparcia metod leczenia w różnych przewlekłych stanach chorobowych, obejmując praktycznie wszystkie dziedziny medycyny, aż po medycynę estetyczną, dermatologię, chirurgię plastyczną, medycynę sportową oraz ogólną poprawę wydolności organizmu.

Jak działa tlenoterapia hiperbaryczna?

HbOT to terapia polegająca na dostarczeniu do organizmu czystego tlenu w warunkach zwiększonego ciśnienia. Po 1-godzinnym pobycie w kapsule hiperbarycznej ilość tlenu w organizmie wzrasta kilkunastokrotnie. W tym środowisku tlen przenoszony jest nie tylko przez hemoglobinę, ale także rozpuszcza się w osoczu krwi, limfie, płynie mózgowo-rdzeniowym mózgu i rdzeniu kręgowym.

HbOT jest skuteczną metodą dostarczania tlenu do wszystkich komórek organizmu. Tlen pod wyższym ciśnieniem pokonuje fizjologiczne bariery tkankowe, docierając do wszystkich komórek, nawet tych o słabym ukrwieniu, takich jak rany czy ogniska udarowe.

Tlenoterapia hiperbaryczna (HBOT) ma szerokie spektrum korzyści dla zdrowia i kondycji:

 • poprawia zdolność zapamiętywania i koncentracji,
 • wspiera organizm w walce z zakażeniami,
 • dostarcza zwiększoną ilość tlenu do chorych tkanek i narządów,
 • stymuluje układ immunologiczny i wzmacnia odporność,
 • zwiększa wydolność organizmu u sportowców,
 • przyspiesza usuwanie dwutlenku węgla,
 • skraca czas rekonwalescencji po zabiegach chirurgicznych, stomatologicznych czy medycyny estetycznej,
 • stymuluje fibroblasty, wpływając na syntezę kolagenu i elastyny,
 • usprawnia mikrokrążenie w naczyniach włosowatych oraz krążenie limfatyczne
 • wpływa korzystnie na funkcjonowanie układu nerwowego i mózgu,
 • redukuje obrzęki tkanek i utratę płynów,
 • wspomaga sprawność seksualną,
 • zwiększa liczbę komórek macierzystych, co przyspiesza regenerację,
 • obniża poziom markerów stanu zapalnego w organizmie,
 • oczyszcza organizm z toksyn i metali ciężkich, w tym substancji rakotwórczych.

Jak wygląda sesja w kapsule hiperbarycznej?

Sesja w kapsule hiperbarycznej nie wymaga specjalnych procedur. Urządzenie polskiej firmy HIPERMEDICO działa pod ciśnieniem 1,3 ATA, co gwarantuje bezpieczeństwo. Sesja trwa około 60 minut, podczas których podawany jest tlen przy zwiększonym ciśnieniu. Pacjent może w tym czasie zrelaksować się, słuchać muzyki lub czytać.

Zabiegi powinny być wykonywane systematycznie (w serii) codziennie lub co drugi/trzeci dzień, aby osiągnąć pełen efekt tlenoterapii.

Spróbuj tlenoterapii i poczuj, jak Twoje komórki otrzymują pełny „zastrzyk tlenu”.

Zapraszam do kontaktu:

Joanna Staroń, tel. 691362403

Facebook https://joannastaron.pl/Po-Zdrowie-Z-Natury

Print Friendly, PDF & Email